X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak szybko uczyć się i tworzyć wartościowe rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 14:30
Żyjemy w świecie, w którym stale coś rozprasza naszą uwagę. Pracując przy komputerze jesteśmy  bombardowani tysiącem powiadomień. Jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości - o tym w audycji  Polskiego Radia Dzieciom "Strefa Rodzica". 
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o pracy głębokiej. Czy skupienie to klucz do osiągania zawodowych celów? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Cal Newport w swojej najnowszej książce "Praca głęboka" przekonuje nas, że taka inwazja bodźców prowadzi na zawodowe i życiowe manowce. Czy w takiej rzeczywistości żyjemy? Zastanawiali się nad tym goście Polskiego Radia Dzieciom. 

- Praca głęboka to bycie tu i teraz w tym, co robimy -  wyjaśnia Alicja Moszyńska, praktyk biznesu i wykładowca akademicki. - Przewrotnie rzecz ujmując, pracą płytką jest wszystko to, co nie buduje naszej twórczej wartości, powiedział z kolei Greg Albrecht - doradca i mówca, gość audycji. - Różne narzędzia naszej społeczności są tak konstruowane, aby nas uzależniać od bodźców. Taki tryb pracy, sprawdził by się na linii produkującej śrubki. Jednak, jeżeli chcemy stworzyć coś, o większej wartości, to potrzebujemy skupienia i przestrzeni na przemyślenia - dodał ekspert.

– Praca głęboka to nowe pojęcie. Dla mnie od zawsze ważny był podział na czas pracy i czas lenistwa - powiedziała Monika Skorykow, trener komunikacji. Przyznała, że w jej przypadku, od wielu lat, sprawdza się rytuał głośno wypowiedzianego komunikatu o zakończonej pracy. - Przez piętnaście lat pracowałam jako osoba twórcza i innowacyjna. Taki rytuał jest sygnałem dla mózgu, że czas odpocząć, dodała gość Polskiego Radia Dzieciom.

Dalszy ciąg rozmowy na ten temat, w załączonym pliku.

 ”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom, to jedyny program radiowy w Polsce dla dzieci i o dzieciach. Audycje wieczorne skierowane są do rodziców.

jo/pj

Zobacz także

Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O sztuce samoobrony dla dziewczynek, nastolatek i mam

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 15:00
rozwiń zwiń