Polskie Radio
Section05
samoobrona

Leszek Kraskowski: w sercu nadal mam dziennikarstwo

W 2006 roku wybuchła tzw. seksafera Samoobrony. Była radna tej partii w sejmiku łódzkim i wiceprzewodnicząca jej struktur w regionie, Aneta Krawczyk, w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej Marcinem Kąckim, oskarżyła Andrzeja Leppera oraz Stanisława Łyżwińskiego o żądanie stosunków seksualnych w zamian za pracę w biurze poselskim. Sprawę znał także Leszek Kraskowski, który pracował wtedy w Super Expressie.
Zobacz więcej na temat:  samoobrona seksafera Andrzej Lepper Aneta Krawczyk

Obrona konieczna. "Mój dom, moją twierdzą"

Ministerstwo sprawiedliwości zapowiedziało zmiany w prawie dotyczącym obrony koniecznej. Minister Zbigniew Ziobro poinformował, że zgodnie z projektem, nie będzie podlegał karze ten, kto odpiera zamach związany z wdarciem się do jego domu, nawet jeśli przekracza granice obrony koniecznej. Propozycję resortu sprawiedliwości skomentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kubiciel z City Security.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro samoobrona

Jakie zmiany w przepisach o obronie koniecznej?

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, przedstawił propozycję poszerzenia dozwolonych granic obrony koniecznej. Zgodnie z nią, karze nie będzie podlegała osoba, która przekroczy granicę obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal czy ogrodzony teren, ale nie w "rażący" sposób. W Polskim Radiu 24 komentarz mec. Krzysztofa Dmowskiego, prawnika.
Zobacz więcej na temat:  samoobrona Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości