Polskie Radio
Section05
samoobrona

Kurs samoobrony dla kobiet. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Kursy samoobrony dla kobiet cieszą się coraz większym powodzeniem. Na zajęciach można nie tylko zgłębiać tajniki różnorodnych sztuk walki, ale też nauczyć się podejmowania szybkich decyzji w sytuacji spotkania z agresorem. Uczestniczki kursu uczą się reagować stosownie do poziomu zagrożenia oraz rozwiązywać konflikty poprzez fizyczną i słowną samoobronę. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska kobieta sztuki walki atak

Aresztowanie Kamińskiego i Wąsika. Sawicki: wykreowali aferę w resorcie rolnictwa, aby pozbyć się Leppera z polityki

- Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mają ogromne zasługi za walkę z korupcją. Jednocześnie zostali skazani za to, że w 2006 i 2007 r. wykreowali przestępstwo w ministerstwie rolnictwa po to, żeby przejąć posłów Samoobrony i wyeliminować z polityki Andrzeja Leppera. I to jednoznacznie stwierdził sąd - mówił w Programie 1 Polskiego Radia marszałek senior Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL polityka sąd sądownictwo Mariusz Kamiński Maciej Wąsik Andrzej Lepper Prawo i Sprawiedliwość

Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku. Trwają zapisy na bezpłatne treningi

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami-instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną oraz latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA wojsko kobieta Ministerstwo Obrony Narodowej

Nauka przetrwania, walki i udzielania pomocy w programie "Trenuj z wojskiem"

Rusza nowy, bezpłatny program "Trenuj z wojskiem". W jego ramach będzie można się nauczyć podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. Szkolenia będą jednodniowe i bezpłatne. Zaczynają się 8 października w 17 jednostkach na terenie całego kraju.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo wojsko szkolenie broń pierwsza pomoc Piotr Łodej Trójka