X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
samoobrona

Leszek Kraskowski: w sercu nadal mam dziennikarstwo

W 2006 roku wybuchła tzw. seksafera Samoobrony. Była radna tej partii w sejmiku łódzkim i wiceprzewodnicząca jej struktur w regionie, Aneta Krawczyk, w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej Marcinem Kąckim, oskarżyła Andrzeja Leppera oraz Stanisława Łyżwińskiego o żądanie stosunków seksualnych w zamian za pracę w biurze poselskim. Sprawę znał także Leszek Kraskowski, który pracował wtedy w Super Expressie.
Zobacz więcej na temat:  samoobrona seksafera Andrzej Lepper Aneta Krawczyk

Obrona konieczna. "Mój dom, moją twierdzą"

Ministerstwo sprawiedliwości zapowiedziało zmiany w prawie dotyczącym obrony koniecznej. Minister Zbigniew Ziobro poinformował, że zgodnie z projektem, nie będzie podlegał karze ten, kto odpiera zamach związany z wdarciem się do jego domu, nawet jeśli przekracza granice obrony koniecznej. Propozycję resortu sprawiedliwości skomentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kubiciel z City Security.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro samoobrona

Jakie zmiany w przepisach o obronie koniecznej?

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, przedstawił propozycję poszerzenia dozwolonych granic obrony koniecznej. Zgodnie z nią, karze nie będzie podlegała osoba, która przekroczy granicę obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal czy ogrodzony teren, ale nie w "rażący" sposób. W Polskim Radiu 24 komentarz mec. Krzysztofa Dmowskiego, prawnika.
Zobacz więcej na temat:  samoobrona Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości

Słaba płeć to mit. Kobiety mogą więcej! [WIDEO]

Czy zaatakowana kobieta ma szansę się obronić? Zastosowanie odpowiednich technik i chwytów pozwala nie tylko odstraszyć agresora, ale też zapewnić bezpieczeństwo. System szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej pomaga kobietom w nabyciu cennych umiejętności z zakresu samoobrony oraz uczy, jak zyskać pewność siebie i odwagę w niebezpiecznych sytuacjach.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samoobrona kobieta przemoc agresja atak technika Ministerstwo Obrony Narodowej bezpieczeństwo