Polskie Radio Dzieciom

Jak szybko uczyć się i tworzyć wartościowe rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 14:30
Żyjemy w świecie, w którym stale coś rozprasza naszą uwagę. Pracując przy komputerze jesteśmy  bombardowani tysiącem powiadomień. Jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości - o tym w audycji  Polskiego Radia Dzieciom "Strefa Rodzica". 
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o pracy głębokiej. Czy skupienie to klucz do osiągania zawodowych celów? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Cal Newport w swojej najnowszej książce "Praca głęboka" przekonuje nas, że taka inwazja bodźców prowadzi na zawodowe i życiowe manowce. Czy w takiej rzeczywistości żyjemy? Zastanawiali się nad tym goście Polskiego Radia Dzieciom. 

- Praca głęboka to bycie tu i teraz w tym, co robimy -  wyjaśnia Alicja Moszyńska, praktyk biznesu i wykładowca akademicki. - Przewrotnie rzecz ujmując, pracą płytką jest wszystko to, co nie buduje naszej twórczej wartości, powiedział z kolei Greg Albrecht - doradca i mówca, gość audycji. - Różne narzędzia naszej społeczności są tak konstruowane, aby nas uzależniać od bodźców. Taki tryb pracy, sprawdził by się na linii produkującej śrubki. Jednak, jeżeli chcemy stworzyć coś, o większej wartości, to potrzebujemy skupienia i przestrzeni na przemyślenia - dodał ekspert.

– Praca głęboka to nowe pojęcie. Dla mnie od zawsze ważny był podział na czas pracy i czas lenistwa - powiedziała Monika Skorykow, trener komunikacji. Przyznała, że w jej przypadku, od wielu lat, sprawdza się rytuał głośno wypowiedzianego komunikatu o zakończonej pracy. - Przez piętnaście lat pracowałam jako osoba twórcza i innowacyjna. Taki rytuał jest sygnałem dla mózgu, że czas odpocząć, dodała gość Polskiego Radia Dzieciom.

Dalszy ciąg rozmowy na ten temat, w załączonym pliku.

 ”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom, to jedyny program radiowy w Polsce dla dzieci i o dzieciach. Audycje wieczorne skierowane są do rodziców.

jo/pj

Zobacz także
Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O sztuce samoobrony dla dziewczynek, nastolatek i mam

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 15:00
rozwiń zwiń