Polskie Radio Dzieciom

Uczta małego alergika

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 23:55
Alergie dotykają coraz więcej dzieci, a z roku na rok liczba ta lawinowo wzrasta. Rodzice coraz częściej zmuszeni są do modyfikowania diety swoich maluchów ze względu na alergie lub pokarmowe nietolerancje. Nie jest to zadanie łatwe – wyeliminować część składników i zachować pyszny smak.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Gość Polskiego Radia Dzieciom Katarzyna Błażejewska-Stuhr obala mit, że posiłki dla alergików nie mogą być smaczne. Podaje zalecenia dietetyczne oraz podpowiada, w czym występują najpopularniejsze alergeny i jak je zastępować.

W uczcie małego alergika znajdziesz m.in. przepisy na typowe posiłki zmodyfikowane pod kątem alergików (lody bez użycia jajek oraz pizza czy makaron bez glutenu) i wegańskie zamienniki nabiału (ser żółty, ser biały, jogurt).

Rozmawiała Joanna Ficińska.

Data emisji: 16.05.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Pozytywna dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 23:59
Skuteczna metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości, która zakłada, że w relacji dorosły-dziecko mamy zarówno szacunek do dziecka, jak i szacunek do siebie oraz zwracamy uwagę na wymogi sytuacji w jakiej się znajdujemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Turystyka kulinarna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 23:59
Jak powinniśmy zachęcić dzieci do poznawania Polski i jej smaków? Jakie są trendy w turystyce kulinarnej, czyli szlaki turystyczne w Polsce, żywe muzea i oczywiście wizyty u lokalnych producentów. Kim jest współczesny turysta kulinarny i jak dostosować produkt do tak różnych grup pokoleniowych i różnych oczekiwań?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:55
Pojęcie integacji sensorycznej staje się coraz bardziej popularne w kontekście działań terapeutycznych. Jakie zachowania u dziecka mogą wskazywać, że proces integracji sensorycznej nie przebiega u niego prawidłowo? Kiedy potrzebna jest terapia?
rozwiń zwiń