X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Esencjalista - skup się na tym, co najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 23:59
Nasza codzienność wypełniona jest wieloma zajęciami i obowiązkami. Pracujemy zawodowo, wychowujemy dzieci. Robimy bardzo dużo rzeczy ale czy nie za dużo? Zbyt wiele obowiązków sprzyja przepracowaniu, które może prowadzić nawet do problemów ze zdrowiem. 
Audio
mat. ilustarcyjne
mat. ilustarcyjneFoto: pixabay.com

Ile razy zgodziłeś się spełnić czyjąś prośbę, nawet się nad tym nie zastanawiając? Ile razy żałowałeś, że zgłosiłeś się do realizacji jakiegoś zadania, i zastanawiałeś się, co cię do tego podkusiło?

Jak często mówisz "tak" tylko po to, żeby sprawić komuś przyjemność? Albo uniknąć kłopotów? Albo dlatego, że "tak" stało się twoją automatyczną odpowiedzią na wszystko?

Jak robić mniej ale lepiej? Jak skupić się na tym , co najważniejsze i odrzucić to, co niepotrzebne i co spowalnia nasze działania?  Odpowiedzi na te pytanie szukamy w książce "Esencjalista" Greg'a McKeown'a a gościem audycji jest Marcin Kwieciński, autor projektu "Ogarnij chaos".

Rozmawiał Mikołaj Foks.

Data emisji: 09.08.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także

Czytaj także

Akuku mamo - aplikacja która łączy społeczność mam

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:00
W okresie wczesnego macierzyństwa życie towarzyskie młodej mamy spada na daleki plan. Czas spędzony z dzieckiem to okres tak samo piękny jak i trudny, a samotność to uczucie bardzo znane mamom w tym okresie. Z myślą o takich mamach powstała pierwsza w Polsce społecznościowa aplikacja mobilna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maraton empatii

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 23:59
Nauka empatii zaczyna się w domu rodzinnym. To, jak bardzo empatyczne jest dziecko ma zarówno wpływ na jego relacje z rówieśnikami w szkole, jak i na jego funkcjonowanie w społeczeństwie jako dorosły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyczesany tata" czyli jak być zaangażowanym ojcem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 23:59
"Wyczesany tata" to projekt, który promuje zaangażowane ojcostwo. Ma inspirować i mobilizować ojców do spędzania kreatywnie czasu ze swoimi dziećmi.
rozwiń zwiń