!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rodzinne rozmowy o emocjach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 23:57
W trwającym obecnie okresie zminimalizowania kontaktów ze światem zewnętrznym, szczera rozmowa o naszych emocjach ma moc większą niż kiedykolwiek. Wiedza na temat stanu naszych najbliższych pozwoli nam przeżyć najbliższe tygodnie w zdrowej atmosferze.
Audio
  • 08.04.2020 Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Dlaczego właśnie teraz tak ważne są szczere rozmowy prowadzone w gronie rodziny i bliskich przyjaciół?

Jesteśmy przytłoczeni sprzecznymi informacjami, w chaosie komunikacyjnym nie potrafimy wskazać, komu ufamy i kto przekazuje nam rzetelną wiedzę.

Kumulujemy w sobie trudne uczucia, takie jak złość, strach, lęk, niepokój, smutek, rozpacz,zagubienie, niezrozumienie, poczucie braku wsparcia. Jak poradzić sobie z nimi nie raniąc siebie, ani najbliższych?

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Marzena Martyniak, specjalista zajmująca się inteligencją emocjonalną, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji.  

Rozmawiała Aleksandra Jasińska.

Data emisji: 08.04.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Domowe przedszkole

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 23:57
Szkoły i przedszkola są zamknięte, dzieci spędzają w domach, najczęściej z rodzicami, którzy próbują połączyć dwie role, zdalnego pracownika i rodzica. Czy "zdalne przedszkola" są możliwe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudności szkolne dzieci

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 15:00
Nie każde dziecko, które ma trudności w nauce czytania i pisania może być nazwane dzieckiem dyslektycznym. Jakie są najczęstsze zaburzenia rozwoju psychicznego i czym - tak właściwie - są dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia i dyspraksja?​ Nad którymi "dys" pracować a które odpuścić?
rozwiń zwiń