Polskie Radio Dzieciom

Trening koncentracji dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 23:35
Współczesna szkoła uczy wielu umiejętności, jednak nauce i rozwijaniu umiejętności koncentracji uwagi poświęca się bardzo mało czasu lub wcale. Jednak to właśnie umiejętność koncentracji okazuje się często kluczowa we współczesnym świecie przepełnionym bodźcami i nadmiarem informacji. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Metoda, która pomaga rozwijać umiejętność koncentracji dzieci i młodzieży została stworzona przez Eline Snel – holenderską nauczycielkę mindfulness oraz terapeutkę.

Bazując na własnej praktyce, wielu próbach i poszukiwaniach najlepszej drogi nauczania, Eline Snel doszła do wniosku, że dzieci można nauczyć praktyki mindfulness, ale z wykorzystaniem innych metod niż te dla dorosłych.

Co dla dzieci znaczy polecenie "skoncentruj się"? jak nauczyć dziecko uważności w działaniu?

Posłuchaj
59:06 [DAB]Dzieciom (PCM) 7 październik 2020 21_00_24_SR_1_JAS_.mp3 07.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Ewelina Adamczyk, trenerka mini mediacji, trenerka uważności dla dzieci i młodzieży metodą Eline Snel

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 07.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Niekochalni - Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 23:35
Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Nie sprzyja temu zawrotny pęd życia, jego konsumpcyjny styl przekładający się na relacje międzyludzkie, a także coraz powszechniejsze uzależnienie od mediów elektronicznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudny powrót do przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 23:35
Po 7-8 tygodniowej przerwie i domowej izolacji nasze dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Rozmawiamy o tym, jak ułatwić proces readaptacji i jak tłumaczyć maluchom nową rzeczywistość
rozwiń zwiń