X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trudny powrót do przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 23:35
Po 7-8 tygodniowej przerwie i domowej izolacji nasze dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Rozmawiamy o tym, jak ułatwić proces readaptacji i jak tłumaczyć maluchom nową rzeczywistość
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Rolą rodzica jest stwarzać sytuacje, do których będzie musiało się dostosować dziecko, ale w bezpieczny i kontrolowany sposób. Oswajajmy je ze zmianami.

Jak powinna wyglądać adaptacja aby była bezpieczna dla dziecka, co robić w sytuacji, gdy nie przebiega pomyślnie? Jak rozmawiać z dzieckiem o emocjach towarzyszących powrotowi do przedszkola? 

Przed ponownym powrotem odwiedzajmy przedszkole. Pójdźmy tam na spacer. Pokazujmy mu korzyści płynące z powrotu do przedszkola. Możemy powiedzieć – córeczko, w przedszkolu czeka na ciebie ciocia koleżanki, z którymi będziesz mogła się bawić. Rodzicom ciężko jest bawić się z tobą w domu, kiedy jednocześnie muszą pracować przy komputerze.

By ułatwić naszemu dziecku powrót do żłobka lub przedszkola możemy wprowadzić nieco przedszkolnego trybu w domu. Wstawajmy, jedzmy posiłki, utrzymujmy aktywności w podobnych godzinach.

Posłuchaj
118:37 [DAB]Dzieciom (PCM) 23 wrzesień 2020 21_00_09_SR_s_JAS_.mp3 23.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Jarosław Żylinski, psycholog dziecięcy oraz Magdalena Wiśniewska i Paulina Drozdowska z przedszkola Edulica.

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Akcja #niefilmujtylkoPatrz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:01
Rodzice w pogoni za dokumentowaniem rzeczywistości, zapominają o jej doświadczaniu. Dzieci widząc telefony zamiast twarzy rodziców nie czują się komfortowo, są zestresowane. A kontakt wzrokowy z rodzicem jest bardzo ważny..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nurty psychoterapeutyczne w wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 23:35
Coraz częściej przy wyborze żłobka czy przedszkola widzimy "prowadzony w nurcie czy pedagogice Gestalt" - co to oznacza? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsekwencja w wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:35
Czy konsekwencja w wychowaniu daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, jak regulować własne emocje i co rodzic powinien wiedzieć o emocjonalności swojego dziecka? ​
rozwiń zwiń