X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podręcznik dla superbohaterów czyli jak walczyć z przemocą w szkole

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 23:57
Przemoc rówieśnicza w szkole jest zjawiskiem, o którym niestety słyszymy coraz częściej. Jak wspomóc dziecko w trudnych sytuacjach, sprawić by mogło udźwignąć ciężar radzenia sobie z brakiem akceptacji, a swoje słabości przekuło w siłę?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

"Podręcznik dla superbohaterów" to bestseller w kilku krajach skandynawskich. Seria książko-komiksów o dziewczynce nękanej przez rówieśników, która dzięki tajemniczej książce uczy się supermocny i odkrywa, że jej słabości (a dokładnie odstające duże uszy) są jej mocną stroną.

Posłuchaj
119:02 Dzieci_AAC 2020_11_02-21-00-10_SR_s_PER_.mp3 02.11.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Goście Strefy Rodzica: 

- Agnieszka i Elias Vahlund, autorzy "Podręcznika dla Superbohaterów"

- Przemek Staroń, ambasador "Podręcznika dla Superbohaterów", Nauczyciel Roku 2018

- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku (woj. pomorskie)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 02.11.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Niedoceniana lekcja wychowawcza

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 23:55
Często traktowana jako tzw. "okienko" w czasie zajęć, lekcja organizacyjna, albo odpoczynek, a w rzeczywistości jest to 45 minut spędzone z nauczycielem, który ma na uwadze dobro całej klasy i szanse na kształtowanie umiejętności miękkich, które są bardzo ważne w obecnych czasach, i nie uczy się ich na matematyce, chemii, czy lekcji języków obcych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać z dziećmi?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 23:57
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób rodzic powinien docenić siebie i dziecko, jak konstruktywnie wyrażać swoje oczekiwania by być zrozumianym i wejść w prawdziwy dialog. 
rozwiń zwiń