X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wychowanie dziewczynek i chłopców

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 23:55
Wychowując dzieci, w oczywisty sposób przekazujemy pewną wizję męskości lub kobiecości, wzorce postaw, zachowań, które za tym stoją. Pojawia się jednak pytanie, czy nie utrwalamy w ten sposób pewnych stereotypów, lub po prostu naszych wyobrażeń na ten temat.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

"Chłopaki nie płaczą", "złość piękności szkodzi" - komunikat wysłany do dziecka będzie miał wpływ na jego sposób odbierania nie tylko świata, ale przede wszystkim siebie. Takich większych lub mniejszych, ale znaczących sygnałów dajemy dzieciom więcej.

Jak zatem świadomie przekazywać nasze wartości, bazując na wiedzy i nie powielając schematów, które często są zbytnim uproszczeniem współczesnych ról w świecie?

Zapraszamy do dyskusji z gośćmi Strefy Rodzica: 

Magda Korczyńska - mama dwóch córek i inicjatorka projektu "Jak wychowywać dziewczynki"

Posłuchaj
59:20 Dzieci_AAC 2020_12_07-21-00-14SR_1_PER_Korcz.mp3 07.12.2020 Magda Korczyńska (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Julia Izmałkowa - psycholog i etnograf

Posłuchaj
59:30 Dzieci_AAC 2020_12_07-22-00-07_SR_2_PER_Izma.mp3 07.12.2020 Julia Izmałkowa (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 07.12.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Niedoceniana lekcja wychowawcza

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 23:55
Często traktowana jako tzw. "okienko" w czasie zajęć, lekcja organizacyjna, albo odpoczynek, a w rzeczywistości jest to 45 minut spędzone z nauczycielem, który ma na uwadze dobro całej klasy i szanse na kształtowanie umiejętności miękkich, które są bardzo ważne w obecnych czasach, i nie uczy się ich na matematyce, chemii, czy lekcji języków obcych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać z dziećmi?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 23:57
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób rodzic powinien docenić siebie i dziecko, jak konstruktywnie wyrażać swoje oczekiwania by być zrozumianym i wejść w prawdziwy dialog. 
rozwiń zwiń