Polskie Radio Dzieciom

Porozmawiajmy o dinozaurach!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 18:00
Gdy na Ziemi żyły dinozaury, świat wyglądał zupełnie inaczej niż współcześnie. Nie tylko nie było jeszcze na nim ludzi, ale nie było też drzew liściastych i żyły przedziwne zwierzęta...
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gościem Polskiego Radia Dzieciom jest prof. Tomasz Sulej - paleontolog, autor książki dla dzieci o dinozaurach, prowadzący Klub Małego Paleontologa w Muzeum Ewolucji IP PAN, który opowiada nie tylko o dinozaurach, również tych, których szczątki można odnaleźć podczas wykopalisk w Polsce, ale także o życiu ojca-paleontologa.

Posłuchaj
59:36 Dzieci_AAC 2021_01_20-21-00-08_SR1_PUS_.mp3 20.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Rozmawiała Agata Puścikowska

Data emisji: 20.01.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Strefa rodzica". Młodzi skoczkowie narciarscy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 10:00
W "Strefie rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, rozmawialiśmy o tym, jak rozpocząć karierę skoczka narciarskiego, jak wyglądają treningi i ile czasu trzeba, by osiągnąć w tej dyscyplinie wysoki poziom. 
rozwiń zwiń