Polskie Radio
Section05
Agata Puścikowska

"Waleczne z gór". Agata Puścikowska: kobiety są ostają wartości "Bóg, Honor, Ojczyzna"

- Kobiety są tak różne, tak kolorowe, że każda z nas ma inną mocą i siłę. Nie jest żadną tajemnicą, że dla wielu kobiet ta siła, moc, która płynie spoza czasu rzeczywistego i historycznego, to są po prostu wartości, które zostały wychowane- wiara, nadzieja, miłość, ale również Bóg, Honor i Ojczyzna - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Puścikowska, autorka książki "Waleczne z gór".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg pomoc Agata Puścikowska KSIĄŻKA kobieta

Agata Puścikowska o swojej książce: zależało mi, by te historie dotarły do młodych kobiet

- Zależało mi, aby te historie poszły do ludzi, pod strzechy, do młodych kobiet. Zaczęłam zbierać materiały, rozmawiać. (...) Na początku moi przyjaciele z Podhala mówili, że to "cudowny pomysł, ale tobie się to nie uda". Dlaczego nie uda? Bo myśleli, że rodziny będą bały się albo nie chciały mówić. Było zupełnie odwrotnie - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Puścikowska, autorka książki "Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet". 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo KULTURA TEATR Katarzyna Cygler KSIĄŻKA Agata Puścikowska kobieta

"Między nami kobietami". Siostry z Powstania Warszawskiego

- Do tej pory mówiło się o siedmiu, ośmiu zgromadzeniach sióstr, które brały udział czynny w Powstaniu, mnie udało się opisać dwadzieścia trzy zgromadzenia i jeden instytut życia konsekrowanego. Jednak to nie jest wszystko, jestem pewna, że takich zgromadzeń i klasztorów było więcej - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Puścikowska, publicystka, autorka książki "Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę".
Zobacz więcej na temat:  Anna Popek kobieta Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie II wojna światowa Kościół Agata Puścikowska