!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co się dzieje, gdy przywiązujemy zbyt dużą uwagę do wyglądu dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:37
Zdarza się, że opinia innych ludzi jest dla nas tak ważna, że przywiązujemy zbyt dużą uwagę do wyglądu dziecka, nie zważając na jego potrzeby i pragnienia. Przez to osoby młodsze mogą rosnąć z przekonaniem, że określony sposób prezentowania się zapewnia akceptację. To natomiast może skutkować rosnącym napięciem, a także przywiązaniem większej uwagi do wyglądu niż na przykład do zdrowia. O tym, dlaczego tak się dzieje opowiedziała w "Strefie Rodzic"a Katarzyna Gałązka, trenerka FamilyLab.
Ulica greckiego miasta Mykonos.
Ulica greckiego miasta Mykonos.Foto: Shutterstock.com

Nierzadko poprzez wygląd staramy się aspirować do danej grupy, przez co nakładamy na siebie i bliskie nam osoby presję. Zastanawiamy się, jak zareagują inni i co, o nas pomyślą. W związku z tym, jak powiedziała Katarzyna Gałązka – Warto przyjrzeć się sobie. Warto siebie zapytać, co mi to robi? Co to opowiada; jaką historię o mnie? - Może się okazać, że tak naprawdę potrzebujemy kogoś, kto nas wysłucha i pomoże zrozumieć, dlaczego w tej kwestii nie możemy zapewnić swoim dzieciom więcej przestrzeni. 

Posłuchaj
59:29 2021_06_16 22_00_10_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 16 czerwca godz. 22:00

Dzieci powinny uczyć się samodzielności, natomiast poprzez ciągłe mówienie, jak powinny wyglądać i co powinny ubrać, stają się one zależne od innych osób. Może to wynikać z tego, że w naszym społeczeństwie jest duża potrzeba kontrolowania sytuacji. Niemniej jednak istotne znaczenie w tym przypadku odgrywa zaufanie do osób młodszych i zapewnienie im możliwości doświadczania skutków swoich decyzji.  

Słowa kierowane do dzieci przez rodziców mają wpływ na sposób, w jaki siebie postrzegają i jak do siebie mówią w przyszłości. Z racji tego, że kontrolowanie wyglądu dzieci wynika z naszych potrzeb, dobrze jest się zastanowić nad własnymi potrzebami. Dlaczego? O tym w załączonej audycji/

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Jasińska-Klimaszewska
Gość: Katarzyna Gałązka, trenerka
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zobacz także