Polskie Radio Dzieciom

Edukacja rodziców online

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 16:00
Kursy dla rodziców online/webinaria to często źródła informacji najbardziej aktualne, zgodne z najnowszymi wynikami badań. Jest ich coraz więcej, czy za ilością idzie jakość? Gdzie ich szukać? Jak sprawdzać ich wiarygodność?
Audio
  • Od czego zacząć proces nauki on-line? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)_5.08.2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Form edukacji on-line dla rodziców jest obecnie wiele. Można nie wychodząc z domu, nawiązując komunikację z nadawcą, odbyć kurs przy wykorzystaniu wirtualnych narzędzi, i podnieść swoje kompetencje.

Możliwości dotyczących form takiej edukacji jest coraz więcej. Należą do nich m.in. konferencje on-line, kursy mailowe, kursy z nagraniami audio i video. Więcej na ten temat w rozmowie Marcina Perfuńskiego z gośćmi "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom: Sylwią Włodarską - blog Pani Swojego Szczęścia, Agnieszką Stein – psycholog, Emilią Kulpą-Nowak - trenerką NVC (Porozumienia bez Przemocy), założycielką NVC Lab.pl - Laboratorium Porozumienia bez Przemocy, organizatorką i współprowadząca kursy, warsztaty i prelekcje z zakresu budowania relacji, komunikacji i emocji.​

Audycja: Strefa rodzica 
Prowadzi: Marcin Perfuński
Data emisji: 5.08.2019
Godzina emisji: 21.00

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Muzyka i matematyka od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 10:08
Muzyczne wychowanie może mieć wpływ na wrażliwość dziecka i na jego ogólny rozwój intelektualny. Edukacją muzyczną można objąć dzieci już w pierwszym roku życia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowatorskie programy nauczania dla dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 16:30
System edukacji w Polsce potrzebuje nowych dróg dotarcia do dzieci i młodzieży. Obecnie mamy w Polsce nową podstawę programową, co daje też nowe szanse do tworzenia nowych programów nauczania. Jakie metody sprawdzają się dziś najlepiej i czy ważna jest w nich kreatywność i innowacyjność? O tym w rozmowie z ekspertami.
rozwiń zwiń