Polskie Radio Dzieciom

Muzyka i matematyka od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 10:08
Muzyczne wychowanie może mieć wpływ na wrażliwość dziecka i na jego ogólny rozwój intelektualny. Edukacją muzyczną można objąć dzieci już w pierwszym roku życia. 
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o nowej metodzie uczenia dzieci muzyki z Olgą Trzebińską, założycielką szkoły "Barwy Muzyki".

Tak wczesna edukacja muzyczna jest możliwa m.in. w nauczaniu metodą ”Colourstrings”, która w pierwszej fazie przygotowuje dziecko, zanim weźmie ono do ręki instrument. Czym różni się ta metoda od innych metod gry na instrumentach muzycznych, czy konieczne są sprawdzone umiejętności muzyczne dziecka, aby brać udział w zajęciach i jak kontakt ze starannie dobraną muzyką od najmłodszych lat kształtuje dziecięce umysły? O tym w ”Strefie rodzica” Anna Wójcikiewicz rozmawiała z gościem Olgą Trzebińską, założycielką szkoły ”Barwy muzyki”.

W drugiej godzinie audycji rozmowa o tym, jak odkrywać przed małym dzieckiem tajniki działań matematycznych i czy ćwiczenie logicznego myślenia jest do tego niezbędne. Gościem tej części audycji była dr Aneta Czerska - pedagog i specjalista rozwoju małych dzieci oraz założycielka Instytutu Rozwoju Małego Dziecka.

Posłuchaj
52:02 1.05. Strefa - nauka matematyki.mp3 Posłuchaj rozmowy z liderką wczesnej edukacji dr Anetą Czerską o nauce matematyki dla maluchów.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Misja morze" na pomoc młodzieży z domów dziecka

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 14:50
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rola dziadków w wychowaniu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 09:00
Bycie dziadkiem może nieść wiele radości. Po czasie zabiegania i pośpiechu w okresie rodzicielstwa, przychodzi upragniony czas spokoju i większej uważności. Dziadkowie mają więcej cierpliwości, mniejsze obciążenie i większy dystans także w kwestii wychowania dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żywienie w pierwszym roku życia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 08:00
Gdy rodzi się dziecko, bardzo ważna dla matki staje się dieta. Pojawia się pytanie, czy wszystko co je karmiąca matka ma wpływ na samopoczucie dziecka oraz co warto jeść a czego raczej unikać? 
rozwiń zwiń