Polskie Radio Dzieciom

Edukacja domowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 23:55
O edukacji domowej myśli wielu rodziców, ale początkowemu entuzjazmowi towarzyszą również zrozumiałe obawy, wprawdzie nauka w domu ma mnóstwo zalet, ale niektóre aspekty takiej edukacji budzą też wątpliwości.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Czy dam radę pogodzić pracę zawodową z uczeniem dzieci? Jak zadbać o budowanie relacji rówieśniczych dziecka? Co z moimi własnymi potrzebami i czasem dla siebie? 


Posłuchaj
118:58 [DAB]Dzieciom (PCM) 3 sierpień 2020 21_00_05_SR_.mp3 03.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

 

Wątpliwości i pytań wokół edukacji jest mnóstwo. Marcin Perfuński postanowił zebrać te najczęściej się pojawiające i zadać je  Agnieszce Pleti i Annie Marszałek, redaktorkom Magazynu Kreda, autorkom podcastu Więcej niż edukacja, których dzieci nigdy do szkoły nie chodziły.​

Data emisji: 03.08.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Szachy jako element wychowania dziecka do dojrzałości i samodzielności 

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 23:59
Czy wiecie, że to nie tylko miła rozrywka na spokojne wieczory, ale i znakomite narzędzie do rozwijania w dziecku kompetencji przyszłości? I to takich, które potem przydadzą się na stanowiskach menadżerskich czy dyrektorskich. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 09:01
Jesteś rodzicem i zastanawiasz się, jak wspierać swoje dziecko, które stoi przed wyborem ścieżki edukacyjnej? Głowisz się, jaki zawód da mu gwarancję odnalezienia się na zmieniającym rynku pracy? Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by - pomimo nieprzewidywalnych zmian - mogło korzystać ze swoich zasobów?
rozwiń zwiń