!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Jak przybliżać muzykę dzieciom za pomocą mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 23:55
Czy sztuka wysoka - muzyczna, słowna lub plastyczna - w zderzeniu z popkulturą skazana jest na porażkę? A może da się oswajać z nią dzieci w sposób atrakcyjny, ciekawy i uskrzydlający?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Okazuje się, że w zalewie dzieł, które dużą ilością wodotrysków i fajerwerków usiłują nieustannie utrzymywać uwagę odbiorców, pojawiają się też projekty, które zwyciężają czymś innym: wewnętrznym pięknem.

Czy nauka muzyki lub gry na instrumencie jest możliwa za pomocą mediów elektronicznych? Czy w czasie pandemii powstała nowa przestrzeń na zainteresowanie dzieci muzyką?

Posłuchaj
120:17 Dzieci_AAC 2020_09_14-20-59-23_SR_12.mp3 14.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Na te pytania, w rozmowie z Marcinem Perfuńskim odpowiadali nasi goście: Marta PlasotaSpotkanie Melomana, Alicja ZawadaAlice Heartfelt Art, Marcin SkabaStart Play.

Data emisji: 14.09.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Szachy jako element wychowania dziecka do dojrzałości i samodzielności 

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 23:59
Czy wiecie, że to nie tylko miła rozrywka na spokojne wieczory, ale i znakomite narzędzie do rozwijania w dziecku kompetencji przyszłości? I to takich, które potem przydadzą się na stanowiskach menadżerskich czy dyrektorskich. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja domowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 23:55
O edukacji domowej myśli wielu rodziców, ale początkowemu entuzjazmowi towarzyszą również zrozumiałe obawy, wprawdzie nauka w domu ma mnóstwo zalet, ale niektóre aspekty takiej edukacji budzą też wątpliwości.
rozwiń zwiń