Polskie Radio Dzieciom

Śladami Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 12:31
210 lat temu urodził się jeden z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów w historii muzyki. Porozmawiamy o kompozytorze, jego dzieciństwie, grających ławeczkach i dźwiękowym Muzeum Chopina w Warszawie.
Audio
  • 26.04.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)
Pomnik Chopina w warszawskich Łazienkach
Pomnik Chopina w warszawskich ŁazienkachFoto: Shutterstock/Magdalena Paluchowska

Fryderyk Chopin rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku czterech lat i szybko przylgnęło do niego miano cudownego dziecka. Z początku uczyła go matka, a niedługo później szkolił się pod okiem nauczyciela – muzyka Wojciecha Żywnego. Jako ośmiolatek potrafił już zagrać dość skomplikowane utwory, a nawet komponować własne proste melodie.

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 26.04.2020

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Jak brzmi dom?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 12:31
W tym szczególnym czasie, kiedy cały dzień zmuszeni jesteśmy przebywać w swoim mieszaniu,zapraszamy na łowienie i nasłuchiwanie dźwięków domu. Jak brzmią poszczególne pomieszczenia teraz, a jak brzmiały w historii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dźwięki Świąt Wielkanocnych

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 12:31
Gwar głosów domowników, gwizd czajnika i pyrkotanie świątecznego żurku na kuchni czy może odgłosy sprzątania? Jakie dźwięki przypominają nam o Świętach Wielkanocnych?
rozwiń zwiń