X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Warsztaty historyczne w Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 15:00
Husaria to polska jazda obecna na polach bitew od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku. Była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż, które w najważniejszym okresie jej istnienia kończyły się zazwyczaj zwycięstwami. W jaki sposób można było zostać husarzem? Skąd pochodzi nazwa husaria oraz kiedy nastał jej schyłek - o tym w naszym programie.
Audio
Husaria na tzw. Rolkce sztokholmskiej  przedstawiającej tryumfalny wjazd polskiego króla Zygmunta III do Krakowa z okazji jego małżeństwa z austriacką arcyksiężniczką Konstancją,
Husaria na tzw. "Rolkce sztokholmskiej" przedstawiającej tryumfalny wjazd polskiego króla Zygmunta III do Krakowa z okazji jego małżeństwa z austriacką arcyksiężniczką Konstancją, Foto: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

Husaria to temat najbliższych warsztatów dla dzieci zorganizowanych w ramach Roku Wazowskiego przez Zamek Królewski w Warszawie. Wydarzenie to zostało objęte patronatem Polskiego Radia Dzieciom.

Dawno, dawno temu 19 stycznia godz. 15:00 19.01.2019 15:00

-

Program o historii "Dawno, dawno temu ..." to program dzięki, któremu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń ... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.


Zobacz więcej na temat: RadioDzieciom

Czytaj także

Zamek Królewski w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:31
Zamek Królewski to jeden z najznamienitszych zabytków Warszawy - ale czy na pewno można nazwać go "zabytkiem"? Zniszczony i odbudowany, zapomniany i odnowiony, budynek przeżył naprawdę wiele. Przekonajcie się, co kryje w sobie Zamek Królewski!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice Rolki Sztokholmskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:00
Jak zostać królowa Polski? Ile osób bierze udział w królewski weselu? Jak ubrać się na uroczystość? Co przywozi ze sobą przyszła żona króla? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dzisiejszego spotkania. Dowiemy się także czym jest tajemnicza Rolka Sztokholmska.
rozwiń zwiń
Zobacz także