X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Niepodległe". Eliza Orzeszkowa i Maria Konopnicka

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:00
Rozpoczynamy nowy wakacyjny cykl poświęcony kobietom niezwykłym, których praca, dążenia i działania wpłynęły na losy Polski. To kontynuacja zeszłorocznego cyklu audycji poświęconego Polakom działającym na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Audio
Eliza Orzeszkowa (L) i Maria Konopnicka (P)
Eliza Orzeszkowa (L) i Maria Konopnicka (P)Foto: Domena publiczna

Tym razem 100. rocznicę odzyskania niepodległości połączymy z setną rocznicą uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

W pierwszej odsłonie audycji przyjrzymy się postaciom Elizy Orzeszkowej i Marii Konopnickiej. A także temu, jaki wpływ miała literatura w podtrzymywaniu polskości.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Sebastian Adamkiewicz, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Audycję przygotowała Marta Powałowska.

Dawno, dawno temu 6 lipca godz. 15:00

-

Program o historii "Dawno, dawno temu ..." to program dzięki, któremu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.


Zobacz także

Czytaj także

Izabela Czartoryska

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 16:00
Izabela Czartoryska to postać, która otwiera nasz cykl "Niepodlegli". Osoba wielu talentów, z niesamowitą charyzmą i miłością do ojczyzny. Brała udział w Sejmie Czteroletnim, znała Tadeusza Kościuszkę, uchroniła wiele polskich dzieł sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Dąbrowska

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 23:15
Maria Dąbrowska była nowelistką, powieściopisarką, eseistką, autorką dramatów historycznych, opowiadań dla dzieci i młodzieży, tłumaczką.
rozwiń zwiń