X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W co grano i jak się bawiono w dawnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 15:00
Sport, gry i zabawy towarzyszą nam od setek lat, dlatego nie powinno nas dziwić, że również królowie je uwielbiali. Który król uwielbiał grać w tenisa, jak upolować grubego zwierza i czy rycerze stronili od karuzeli?
Audio
  • Jak spędzano czas na dworach królewskich? (Dawno, dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)_3.08.2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Już w czasach starożytnych preferowano sport i tuch fizyczny. W zimowe i pochmurne dni nie stroniono od gier planszowych. O tym jak spędzano czas na dworach królewskich opowiedział Tomasz Szumański - pracownik działu oświaty Zamku Królewskiego w Warszawie, gość Marty Powałowskiej w audycji "Dawno, dawno, temu".

Audycję przygotowała Marta Powałowska.
Dawno, dawno temu 3 sierpnia, godz. 15:00
-
Z okazji 400 rocznicy przeprowadzki Króla Zygminta do Warszawy do Zamku Królewskiego w Warszawie zorganizowany został cykl wystaw i warsztatów dla dzieci i rodzin. W ramach cyklu Gry i zabawy w dawnych czasach, odbędzie się m.in. warsztat "Czy królewicz Władysław grał w piłkę nożną". Początek godzina 11.00, zaś 11 sierpnia odbędą się warsztaty z cyklu Gry i zabawy w ogrodach.
-
Audycja o historii "Dawno, dawno temu ..." dzięki niej możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W audycji nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


Zobacz więcej na temat: historia Polski dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Przyjęcia w czasach króla Jana III Sobieskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 16:45
Wkrótce Sylwester i huczne powitanie Nowego Roku. Posłuchajcie, jak bawiono się dawniej podczas uroczystych balów w pałacowych komnatach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamek Królewski w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:31
Zamek Królewski to jeden z najznamienitszych zabytków Warszawy - ale czy na pewno można nazwać go "zabytkiem"? Zniszczony i odbudowany, zapomniany i odnowiony, budynek przeżył naprawdę wiele. Przekonajcie się, co kryje w sobie Zamek Królewski!
rozwiń zwiń