X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Dynastie świata: Luksemburgowie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 16:45
Kolejna odsłona naszego cyklu poświęconego dynastiom świata. Dzisiaj zainspirowani jutrzejszą rocznicą, gdy w 1311 r. Jan Luksemburski został koronowany na króla Czech, przyjrzymy się dynastii Luksemburgów.
XIV-wieczna fontanna w Norymberdze
XIV-wieczna fontanna w Norymberdze Foto: shutterstock.com

Luksemburgowie, dzięki wyborowi Henryka VII na tron cesarski szybko zrobili wielką karierę w XIV wieku, zasiadając kolejno na tronach w Czechach (1310), w Brandenburgii (1373–1415), na Węgrzech (1387) oraz w Rzeszy jako królowie Niemiec i cesarze rzymscy (z przerwami od 1308 do 1437).

Jan I Luksemburski, hrabia Luksemburga i król Czech, był tytularnym król Polski w latach 1310–1335.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Marek Teller, historyk Histmag

Posłuchaj

59:06 Dzieci_AAC 2021_02_06-15-00-14_DDT_.mp3 6.02.2021 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 6.02.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Jagiellonowie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 16:45
W bitwie pod Grunwaldem wojska polskie i litewskie walczyły tam pod wodzą Władysława II Jagiełły, pierwszego z dynastii Jagiellonów. Kim byli następni? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dynastie świata

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 09:30
Dzisiaj przypomnimy sobie, jakie dynastie poznaliśmy do tej pory i co o nich wiemy. Osmanowie, Habsburgowie, Jagiellonowie i Ptolemeusze to dynastie, które do tej pory omówiliśmy - to tylko kilka z bardzo wielu królewskich rodów, które panowały i panują na świecie.
rozwiń zwiń