Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Willa Oskara Caro w Muzeum w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 16:30
Muzeum w Gliwicach jest z najstarszych na Śląsku. Zostało założone w 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie i składa się z kilku oddziałów. W audycji odwiedzimy jeden z nich - Willę Caro.
Pokój Pana Domu w Willi Caro
"Pokój Pana Domu" w Willi CaroFoto: W. Turkowski / muzeum.gliwice.pl

Willa Oscara Caro wybudowana w końcu XIX wieku jest przykładem nielicznie już zachowanych miejskich rezydencji mieszkalnych górnośląskich przemysłowców. Niegdyś należała do gliwickiego przemysłowca Oscara Caro, a w 1934 roku została przekazana przez miasto na stałą siedzibę Muzeum.

Aktualnie w willi prezentowana jest wystawa stała dziewiętnastowiecznych wnętrz mieszkalnych górnośląskich przemysłowców. Ponadto mają tu miejsce liczne wystawy czasowe, koncerty, spotkania, konferencje i warsztaty towarzyszące wystawom.

W naszej rozmowie nie zabrakło również informacji odnośnie do tego co podczas tegorocznych ferii możemy zobaczyć i czego możemy się dowiedzieć, odwiedzając to miejsce - Muzeum zaprasza m.in. na wystawę "Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku"

Wystawa Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku Wystawa Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku

Zapraszamy do wysłuchania audycji: 

Posłuchaj
59:12 2024_02_10 15_00_03_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 10 lutego godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Ewa Chudyba - kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach

Audycja jest częścią cyklu w "Dawno, dawno temu" - "Ferie z muzeum"

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 10.02.2024

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 16:30
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju mieści się w XVI-wiecznym młynie papierniczym, w którym nie tylko poznamy historię papieru i papiernictwa, zobaczymy dawne urządzenia produkcyjne czy materiały piśmiennicze sprzed stuleci. O działalności muzeum mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Izabela Mieczkowska z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 16:30
Zapraszamy na wyprawę w głąb Ziemi! Wszystko to za sprawą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i organizowanych przez nich tegorocznych ferii. I tak odwiedzimy podziemny świat pełen magicznych opowieści, odważnych górników oraz zagadek, które przybliżą nam historię tego jak dawniej wyglądała praca pod ziemią.
rozwiń zwiń