Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF". Gramy w pickleball!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2023 11:00
Boisko, siatka, dziurawe piłeczki i łopatki do ich odbijania - co to za dyscyplina sportu? Jej nazwa to pickleball.  Pickleball to połączenie tenisa ziemnego, ping-ponga oraz badmintona, a zasady gry są bardzo proste. Można w nią grać we dwie lub w cztery osoby. W pickleball gra się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i pod dachem. Najlepsza do gry będzie twarda nawierzchnia.
Czym jest pickleball tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Czym jest pickleball tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Unsplash.com

W pickleballu serwuje się od dołu i to właśnie osoba serwująca dostaje punkt. Aby wygrać w jednym secie, trzeba takich punktów zdobyć jedenaście z przewagą dwóch).

Więcej o tym, jak grać w pickleball, skąd się wzięła ta dyscyplina oraz jakie są ciekawostki związana z tym sportem dowiecie się z naszej audycji "Rodzinny WF" Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
58:50 2023_08_05 10_00_26_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 5 sierpnia godz. 10:00

* * *

--- SŁUCHAJ TERAZ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Rodzinny W-F
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 5.08.2023
Godzina emisji: 10:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, sportowe, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom- nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Lato pod żaglami

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 14:15
Żeglarstwo kształtuje charakter, pozwala zwiedzać wyjątkowe miejsca i oczywiście jest świetną zabawą. Sprawdzamy co słychać nad polskimi jeziorami!
rozwiń zwiń