Polskie Radio Dzieciom

Które zwierzęta budzą się z zimowego snu?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:00
Kontynuujemy naszą podróż po krainie zwierząt, które budzą się z zimowego snu. Ostatnio przemierzaliśmy podniebną krainę, aby przyjrzeć się ptakom, które stają aktywne, gdy wiosna rozpoczyna swoje panowanie. Natomiast tym razem przyjrzymy się ssakom, które dosłownie budzą się z zimowego snu. Będą to niedźwiedzie brunatne, borsuki i jeże.. 
Audio
  • O niedźwiedziach brunatnych, borsukach i jeżach, które budzą się z zimowego snu (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_10.05.2020.
Niedźwiadki opuszczają gawry pod koniec kwietnia lub na początku maja
Niedźwiadki opuszczają gawry pod koniec kwietnia lub na początku majaFoto: Pixabay

W audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom, opowiedzieliśmy o zakładaniu rodziny, o wychowywaniu, o zabawach i o wiosennych zwyczajach, kiedy wszystko budzi się do życia.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 10.05.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza Zwierzyniec
Zobacz także
Czytaj także

Zwierzęta, które budzą się po zimie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 19:00
W audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu oraz o tych, które powracają do nas na wiosnę. Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zwierzyniec". Owady, które zapylają kwiaty

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 23:23
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko zaczyna spływać tysiącami barw. Wiosna to czas kiedy miliony owadów zapylających wyrusza na wiosenny festiwal. I my takim właśnie owadom przyglądaliśmy się w naszym ogrodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co robią ptaki, które przyleciały na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 21:15
Wiosna to czas największej aktywności ptaków. Skowronki, czajki czy żurawie przylatują już z dalekich krajów. W maju przylatują do Polski jerzyki i zostaną tu do sierpnia. Jak zdobywają pokarm i gdzie chowają się w wietrzne dni?
rozwiń zwiń