X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak możemy dbać o oceany od najmłodszych lat?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 10:00
Morza i oceany zajmują 70 procent powierzchni Ziemi. Wytwarzają też większość tlenu i wpływają na zmiany klimatu. Są także domem dla wielu zwierząt. Zdrowie tych akwenów jest bardzo ważne dla człowieka. Morza i oceany dają nam pożywienie i pracę. Dlatego, żeby zwrócić uwagę ludzi na potrzeby oceanów, 8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Tatiana Popova

Pascal Kaczorowski wraz z pięcioletnią Milą, Magdą i babcią Mili - Elą dyskutowali o oceanach i ich mieszkańcach. Które z zamieszkujących je ryb są największe? Który z oceanów jest największy a który najgłębszy? A także co my, mieszkając na lądzie możemy zrobić, żeby zadbać o oceany?

Posłuchaj
53:52 Zwierzyniec - oceany.mp3 Co kryje się na dnie oceanów? Posłuchaj audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom_7.06.2020. 

Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi usłyszeć można w załączonej audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 7.06.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych.

joZobacz więcej na temat: Zwierzyniec edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Opowieść o niezwykłym niedźwiedziu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 13:31
Znajdujemy się na terenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie w Wilii Żabińskich. Przy starych fotografiach, przy starej maszynie do pisania, poznamy fascynującą historię o niedźwiedziu Wojtku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mysikrólik

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 13:31
Wyruszamy na poszukiwania najmniejszego ptaka nie tylko Polski, ale i Europy. Mowa o mysikrólikach. Niezwykłych ptakach, które moglibyśmy schować w naszej dłoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 13:31
Bywa, że nawet nie widząc i nie słysząc zwierząt, możemy być pewni, że były w jakimś miejscu, jeśli pozostawiły tam ślady i tropy. Podpowiadamy jak ich szukać.
rozwiń zwiń