Polskie Radio Dzieciom

Jak możemy dbać o oceany od najmłodszych lat?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 10:00
Morza i oceany zajmują 70 procent powierzchni Ziemi. Wytwarzają też większość tlenu i wpływają na zmiany klimatu. Są także domem dla wielu zwierząt. Zdrowie tych akwenów jest bardzo ważne dla człowieka. Morza i oceany dają nam pożywienie i pracę. Dlatego, żeby zwrócić uwagę ludzi na potrzeby oceanów, 8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Tatiana Popova

Pascal Kaczorowski wraz z pięcioletnią Milą, Magdą i babcią Mili - Elą dyskutowali o oceanach i ich mieszkańcach. Które z zamieszkujących je ryb są największe? Który z oceanów jest największy a który najgłębszy? A także co my, mieszkając na lądzie możemy zrobić, żeby zadbać o oceany?

Posłuchaj
53:52 Zwierzyniec - oceany.mp3 Co kryje się na dnie oceanów? Posłuchaj audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom_7.06.2020. 

Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi usłyszeć można w załączonej audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 7.06.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych.

joZobacz więcej na temat: Zwierzyniec edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Opowieść o niezwykłym niedźwiedziu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 13:31
Znajdujemy się na terenie Ogrodu Zoologicznego w Warszawie w Wilii Żabińskich. Przy starych fotografiach, przy starej maszynie do pisania, poznamy fascynującą historię o niedźwiedziu Wojtku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mysikrólik

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 13:31
Wyruszamy na poszukiwania najmniejszego ptaka nie tylko Polski, ale i Europy. Mowa o mysikrólikach. Niezwykłych ptakach, które moglibyśmy schować w naszej dłoni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śladami zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 13:31
Bywa, że nawet nie widząc i nie słysząc zwierząt, możemy być pewni, że były w jakimś miejscu, jeśli pozostawiły tam ślady i tropy. Podpowiadamy jak ich szukać.
rozwiń zwiń