X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 10:00
Warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele, koncerty, zabawy i konkursy uświetnią Pierwszy Światowy Dzień Krasonoludka z Gitarą. Będzie to święto towarzyszące biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 we Wrocławiu.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o Gitarowym Rekordzie Guinnessa i Światowym Dniu Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu. Gościem Marcina Kusego w „Popołudniku Polskiego Radia Dzieciom” był Leszek Cichoński - dyrektor artystyczny tych wydarzeń.
Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z gitarą
Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z gitarąFoto: Materiały promocyjne

Dziś i jutro wrocławski rynek opanują krasnoludki. Odbędzie się bowiem święto tych małych bajkowych stworów.

Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z gitarą - plakat Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z gitarą - plakat

Podczas pierwszego dnia imprezy w ramach Światowego Dnia Krasnoludka, odbędzie się koncert Arki Noego, która zagra swoje najbardziej znane piosenki. Dzień ten uświetni także występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Wystąpi czterech pasjonatów małej hawajskiej gitary, którzy aranżują największe przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. Przewidziano także występ międzypokoleniowej grupy w której skład wchodzi najlepszy polski gitarzysta basowy Wojtek Pilichowski oraz 14-letni Kamil Pyrek znany z telewizyjnego programu "Super Dzieciak". Oprócz tego przewidziano warsztaty, kursy gry na ukulele i konkursy.

Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą jest happeningiem dla najmłodszych fanów gitary i jednocześnie próbą generalną przed biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018. Do przekroczenia jest pułap 7356 gitar więc przekroczenie go jest możliwe tylko z pomocą krasnoludków.

Polskie Radio Dzieciom będzie uczestniczyło w Pierwszym Światowym Dniu Krasnoludla z Gitarą. O godzinie 15.00 rozpocznie się specjalne wydanie audycji ”Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom”. Wyjątkowo audycja ta nadana zostanie ze studia plenerowego we Wrocławiu. Prowadzący Marcin Kusy wraz ze swoim synem dołączy do Gitarowej Orkiestry Krasnoludków aby przećwiczyć słynne ”Hey Joe”. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Rekordu Guinnessa 1 maja.

Już 14 i 15 kwietnia można było we Wrocławiu przyłapać pierwsze krasnale, które przygotowywały się do bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Krasnal przyłapany 14 kwietnia na próbie przed biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa. Krasnale przyłapane 14 kwietnia we Wrocławiu na przygotowaniach przed biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Głównym celem imprezy jest stworzenie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, do której dołączyć może każdy, niezależnie od wieku i muzycznych umiejętności. Warto przebrać się za krasnala i zabrać ze sobą gitarę, banjo, mandolinę, ukulele lub zabawkę imitującą instrument. Każdy uczestnik Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, otrzyma Certyfikat Krasnoludka z Gitarą. Najciekawsze stroje oraz najdziwniejsze instrumenty strunowe zostaną nagrodzone. 
Początek imprezy na wrocławskim rynku 30 kwietnia o godz. 15:00.
Więcej informacji na stronie Gitarowy Rekord Guinnessa

Posłuchaj załączonej rozmowy o gitarowym rekordzie Guinnessa oraz o Światowym Dniu Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu. Gościem Marcina Kusego w „Popołudniku Polskiego Radia Dzieciom” był Leszek Cichoński - dyrektor artystyczny tych wydarzeń.

Patronem Medialnym Światowego Dnia Krasnoludka z Gitarą jest Polskie Radio Dzieciom.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Smok Adaś i Wojtek w poszukiwaniu krasnoludka

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 13:20
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już po raz szesnasty zagrają we Wrocławiu. Czy uda się pobić rekord?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 15:27
Jak co roku 1 maja Wrocław zamieni się w wielką salę koncertową, a to za sprawą gitarzystów, którzy po raz kolejny podejmą próbę ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa we wspólnej grze "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Potrzeba 7357 gitar.
rozwiń zwiń