Polskie Radio
Section05
lokomotywa

63 lokomotywy dla PKP Intercity. Newag wycenił zamówienie na 2,3 mld zł

Wartość oferty nowosądeckiego Newagu, który chce dostarczyć 63 lokomotywy dla PKP Intercity, to prawie 2,3 mld zł. PKP Intercity otworzyło ofertę w przetargu na zakup 63 elektrycznych lokomotyw wielosystemowych, które mają prowadzić pociągi z prędkością 200 km/h. Poinformowano, że oferta mieści się w budżecie przewoźnika.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP Intercity kolej lokomotywa

Szybkie lokomotywy dla PKP Intercity. Newag stanie do przetargu

Firma Newag zgłosiła chęć wyprodukowania szybkich lokomotyw dla spółki PKP Intercity. Przewoźnik ogłosił otwarcie ofert. Przetarg został rozpisany na wyprodukowanie 63 lokomotyw wielosystemowych z opcją na 32 kolejne sztuki.Producent miałby też świadczyć usługi utrzymaniowe. Oferta mieści się w przedziale cenowym ustalonym przez przewoźnika.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lokomotywa kolej transport PKP inwestycje

PKP Intercity rozszerza kontrakt z NEWAG-iem. Przewoźnik kupi kolejne lokomotywy

PKP Intercity rozszerza umowę z firmą NEWAG na dostawę 10 lokomotyw elektrycznych wielosystemowych i zamawia kolejne 5 pojazdów. Tym samym park taborowy przewoźnika zasili łącznie 15 lokomotyw rozwijających prędkość do 200 km/h. Wartość zamówienia to prawie 490 mln zł. Kontrakt z nowosądeckim producentem jest elementem największego w historii PKP Intercity programu inwestycyjnego wartego 27 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP Intercity lokomotywa

Lokomotywownia "Olszynka Grochowska" wpisana do rejestru zabytków

Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków wpisał do rejestru zabytków unikatowy obiekt budownictwa kolejowego, jakim jest hala lokomotywowni "Olszynka Grochowska", wzniesiona w latach 30. XX w., znajdująca się przy ul. gen. Chłopickiego 53 w Warszawie. Budynek jest przykładem obiektu zbudowanego według nowatorskiego projektu. Co oznacza wpisanie do rejestru zabytków? 
Zobacz więcej na temat:  kolej zabytki lokomotywa pociągi historia Polski Dwudziestolecie międzywojenne Julian Tuwim

PKP Intercity i Instytut Pileckiego wspólnie upamiętniają Witolda Pileckiego

PKP Intercity połączyło siły z Instytutem Pileckiego, by uczcić 120-lecie urodzin Witolda Pileckiego. Z tej okazji jedna z lokomotyw kursujących do Berlina została oklejona okolicznościową grafiką. Przewoźnik po raz kolejny angażuje się w upamiętnienie kluczowych dla historii Polski wydarzeń i postaci.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Witold Pilecki pamięć historia Polski lokomotywa PKP Intercity Instytut Pileckiego Witold Lazar Trójka

Lokomotywy ze specjalną grafiką. PKP Intercity włącza się w upamiętnienie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej

PKP Intercity zaprezentowało na stacji Warszawa Wschodnia dwie lokomotywy z okolicznościową grafiką z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Na grafice znaleźli się m.in. marszałek Józef Piłsudski i gen. Józef Haller. Jest to bezpośrednie nawiązanie do specjalnego serwisu internetowego Bitwa1920.gov.pl, stworzonego przez zespół portalu PolskieRadio.pl we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKP PKP Intercity społeczeństwo polityka historyczna bitwa warszawska rocznica Bitwy Warszawskiej Piotr Gliński lokomotywa kolejnictwo