X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy można zagrać Chopina na bębnach?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
Afrykańskie bębny, warsztat małego radiowca, występy małych artystów i teatr cieni, to tylko niektóre atrakcje, jakie Polskie Radio Dzieciom i Polskie Radio Chopin przygotowało we współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Pierwsze spotkanie z cyklu "Radiowy kurier Fryderyka" spodobało się młodym widzom. Zobacz wideo.

Jak odróżnić poloneza od kujawiaka i dlaczego nie wypada mylić kompozycji Chopina z utworami Moniuszki? Odpowiedzi na te pytania poznają dzieci uczestniczące w projekcie edukacyjnym skierowanym do najmłodszych widzów Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i słuchaczy Polskiego Radia. 

Cykl 10 spotkań "Radiowy kurier Fryderyka” ruszył 15 września i potrwa do czerwca przyszłego roku.

Fryderyk Chopin już jako czternastolatek, podczas wakacji spędzanych w posiadłości państwa Dziewanowskich w Szafarni na Ziemi Dobrzyńskiej, własnoręcznie redagował "Kuryer Szafarski” – skrzącą się dowcipem parodię popularnego wówczas "Kuriera Warszawskiego”, "gazetkę”, w której zapisywał "kroniki" letnich wydarzeń z życia rozbrykanych nastolatków.

Mali reporterzy w Operze Narodowej

W czasie spotkań, podczas których występować będą czasem uczniowie z warszawskich szkół muzycznych, dzieci będą miały okazję zapoznania się z tajnikami pracy radiowca. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku porozmawiają z reporterem o formach radiowej wypowiedzi. Będą to warsztaty radiowe o tym, w jaki sposób należy nagrywać i czy mikrofon lubi "wygłupianie”. Zobaczą też jak wygląda dźwięk w komputerze i wezmą udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Reporterskie spotkania zakończą się nagraniem bajki z udziałem chętnych dzieci. W sobotnich warsztatach uczestniczyć będą głównie dziennikarze prowadzący na co dzień audycje w Polskim Radiu Dzieciom. Znane osobowości tej anteny przy udziale publiczności zrealizują ciekawe tematy, nawiązując do charakterystyki takich audycji Polskiego Radia Dzieciom, jak: ”Rytmika” (wspólna muzyczna zabawa), ”Muzyczne Podróże” (spotkania z instrumentem), ”Warsztat Małego Artysty” (plastyczne animacje), ”Mini Eureka” (naukowe ciekawostki), ”Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa” (spotkania z dziką przyrodą) i wiele innych.

Premierowy ”Radiowy Kurier Fryderyka” odbył się w sobotę 15 września. Rozpoczął go warsztat gry na bębnach afrykańskich ”Przygoda na Lwiej ziemi”, poprowadzony przez Krystiana Tyrańskiego – autora audycji ”Mali strażnicy dzikiego królestwa” w Polskiego Radia Dzieciom.

Spotkania z cyklu ”Radiowego Kuriera Fryderyka” odbywać się będą w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej 20 października, 24 listopada, 15 grudnia. 26 stycznia, 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca.

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Więcej na ten temat na polskieradiodzieciom.pl

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

jo

 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza plebiscyt ”Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 09:08
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Jak przedszkolak spędza czas z rówieśnikami? Tego jesteśmy bardzo ciekawi i chcemy to zobaczyć. Jak? Oglądając prace wykonane przez naszych małych słuchaczy.
rozwiń zwiń