!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Zuziki - "Wesołe historie"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 13:11
Dawno dawno temu, tam gdzie mieszkały Zuziki, tata wziął gitarę do ręki i zaczął grać. Zuzia szybko podchwyciła melodię, ułożyła do niej słowa, a Jaś chwycił za swój ulubiony akordeon i też zacząć na nim przygrywać. Franio słysząc piękną melodię i śliczny głos Zuzi zaczął w brzuchu mamy wesoło tańczyć.
Audio
Zuziki
ZuzikiFoto: mat. promocyjne

Piosenki, które wspólnie stworzyli były porywające i melodyjne, przez to szybko wydostały się poza dom Zuzików i zaczęły krążyć po okolicznych miejscowościach. W końcu zostały nagrane w studiu i trafiły na tę płytę i do słuchaczy w całej Polsce.

Jaś - starszy brat Zuzi, w 2018 roku skończył 16 lat. Autor wszystkich partii na akordeonie znajdujących się na tej płycie. Uczeń szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie akordeonu. Jest również bohaterem kilku tekstów Zuzi. Oprócz akordeonu najbardziej lubi grać na komputerze.

Franio - młodszy brat Zuzi, w 2018 roku skończył 4 lata. Pojawia się też w tekstach Zuzi jako główna postać. Bardzo lubi grać na swojej małej gitarce, cymbałkach i innych instrumentach rytmicznych. Nie nagrywał swoich partii instrumentów na tę płytę, ale to bardzo ważny i honorowy członek zespołu.

Tata - tata Zuzi, Jasia i Frania.

Audycję prowadziła Daria Druzgała.

Goście z z zespołu ZuzikiW studiu gościliśmy Zuzię i Jasia z zespołu Zuziki. 

Okładka płyty "Wesołe historie"

Płyta zespołu jest objeta patronatem Polskiego Radia Dzieciom.

"Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00.

Data emisji 06.03.2019


Zobacz więcej na temat: MUZYKA dzieci piosenka
Zobacz także
Czytaj także

Muzyczne podróże: Justyna Reczeniedi

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 23:59
Dzisiejszym gościem jest znakomita artystka operowa, śpiewająca lirycznym sopranem koloraturowym. Cóż to oznacza? Posłuchajcie audycji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne podróże: Krzysztof Dzikowski

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:11
Naszym gościem był Krzysztof Dzikowski, autor tekstów m.in. do takich przebojów jak "Ciągle pada", "Gondolierzy znad Wisły", " Anna Maria" i wielu, wielu innych.
rozwiń zwiń