!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 10:43
11 lutego to doskonała okazja, aby przypomnieć kiedy należy dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać zdarzenie i co robić w nagłych wypadkach. W audycji "Bezpieczny maluch" Kulfon i Monika wraz z policjantami, również przypominają o najważniejszych zasadach korzystania z numerów alarmowych.
Audio
  • Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112. Jak z niego korzystać (Bezpieczny maluch/Polskie Radio Dzieciom)
Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112
Foto: talibamba / photo on flickr

Jeśli spotkamy kiedyś osobę, która znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia, warto pamiętać numer telefonu, pod który niezwłocznie trzeba zadzwonić. Tym numerem jest 112. W Polsce obowiązują także numery:
997 – Policja
998 – Straż Pożarna
999 – Pogotowie ratunkowe

Jak z tych numerów korzystać, jakie informacje należy podać w sytuacji zagrożenia i dlaczego nie można z nich korzystać bez powodu, o tym w załączonej audycji.
Bezpieczny maluch to audycja w której Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem opowiadają dzieciom jak należy bezpiecznie zachowywać się na jezdni, w domu czy szkole. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17.15.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Patostreaming - jak uchronić przed nim dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:51
Patostreaming - jeszcze rok temu termin ten nie istniał w dyskusji publicznej, dzisiaj zjawiskiem zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Kim są patostreamerzy? Jak uchronić przed nimi własne dzieci? Czy powinniśmy z tym zjawiskiem walczyć? Czy patostreaming jest już dnem dna Internetu, czy też granica obrzydliwości może być przesunięta jeszcze bardziej?
rozwiń zwiń