Polskie Radio
Section05
poczta

Powstanie Warszawskie. 6 sierpnia 1944. Harcerska Poczta Polowa – zwiastun radości

- Chłopcy szli w teren, niosąc wiadomości. Rzadko były to wiadomości złe, bo jeżeli ktoś pisał, był to sygnał, że żyje, poszukuje i jest. Dlatego byli przyjmowani wszędzie z niesłychanym entuzjazmem i podnosili nastrój walczącego miasta – wspominał naczelnik Szarych Szeregów Stanisław Broniewski.
Zobacz więcej na temat:  harcerstwo HISTORIA II wojna światowa poczta Powstanie Warszawskie Warszawa

"Absolutna dyskwalifikacja". Prof. Kik o sprawie ministra Cieślaka

 - Nie do pomyślenia jest, żeby polityk grał rolę policjanta. W dodatku policja systemu autorytarnego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. Minister Michał Cieślak podał się do dymisji. To skutek afery dotyczącej odsunięcia od obowiązków naczelniczki poczty w Pacanowie po tym, jak poskarżyła się ministrowi Cieślakowi na drożyznę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS poczta Partia Republikańska

Minister Cieślak podał się do dymisji. Są konsekwencje afery w Pacanowie

"Po rozmowie z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy, podjąłem decyzje o rezygnacji z funkcji ministra w KPRM" - ogłosił w mediach społecznościowych Michał Cieślak. To skutek afery dotyczącej odsunięcia od obowiązków naczelniczki poczty w Pacanowie po tym, jak poskarżyła się ministrowi Cieślakowi na drożyznę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS zjednoczona prawica poczta

Afera z naczelniczką poczty. Minister Cieślak poda się do dymisji? Jarosław Kaczyński: tego oczekuję

Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że oczekuje od ministra w KPRM ds. samorządu Michała Cieślaka, że poda się do dymisji. - Jeśli się nie poda, będzie odwołany - oświadczył szef PiS. To pokłosie afery dotyczącej zwolnienia naczelniczki poczty w Pacanowie po tym, jak poskarżyła się ministrowi Cieślakowi na drożyznę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka poczta Jarosław Kaczyński

Choinka i ułani. Historia bożonarodzeniowych pocztówek

Zwyczaj wysyłania świątecznych kartek z życzeniami upowszechnił się na ziemiach polskich wraz z początkiem XX wieku. Ówczesne pocztówki trochę różniły się jednak od tych współczesnych - rzadko można było na nich spotkać Świętego Mikołaja, królowały natomiast sceny biblijne, ilustracje przedstawiające zimowe zabawy i obrazki nawiązujące do historii Polski. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski HISTORIA poczta Henryk Sienkiewicz Boże Narodzenie choinka Wigilia msn21-historia

Ozdobne, ciekawie zaprojektowane, osobiste. Wysyłajmy kartki świąteczne!

Zbliża się Boże Narodzenie. Pod koniec miesiąca nasze telefony i skrzynki mailowe zapełnią się wiadomościami z życzeniami świątecznymi, często o identycznej treści. A kartki świąteczne? Jak pokazują badania Eurostatu, wysyłamy ich coraz mniej. Kto jeszcze wysyła kartki świąteczne i z jakich powodów?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan pismo odręczne Gniezno Boże Narodzenie poczta Poczta Polska święta Rafał Muniak tradycja