X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Co czyta Maja" i inne ciekawe audycje w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 21:01
Młodych miłośników książek zapraszamy w piątek o 9.15 na wakacyjny kącik literacki "Co czyta Maja?". Po 17.15. w audycji z "Rodzina pod żaglami" powiemy o kodeksie dobrej praktyki morskiej i ludziach morza. W paśmie wieczornym dla rodziców po 21.00, powiemy o miejscach i sposobach spędzania czasu wolnego z dziećmi. Zapraszamy!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mr.Whiskey

8:00-10:00 "Poranek" - Nauczymy się wypiekać prawdziwy, domowy chleb. Czy praca piekarza jest trudna? Co jeszcze upieczemy dowiecie się z programu. 

​8:30 "Smak na tak" - ciasto francuskie z owocami. 

8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka" - Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy:  Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy. 

9:15 Co czyta Maja? - recenzje książek "Ale miasta" Joanny Łozińskiej, "Atlas miast" Martin Haake i Georgia Cherry oraz "Atlas miast Polski" Anny Garbal i Anny Rudak. 

9:30 "Pocztówka z wakacji" -  jak się przygotować do zwiedzania.​ 

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - 31 lipca swoje urodziny obchodzi polski wokalista, pianista, kompozytor, poeta – Grzegorz Turnau. Zapoznamy dzieci z jego twórczością. 

15:00-17:00 "Popołudnik" - Kto dba o przestrzeń wokół nas? Czyli w dniu Administratora porozmawiamy właśnie o nich, o ekipach sprzątających, których często nie widać, ale gdyby ich zabrakło i nie wykonywaliby swojej pracy, nasz krajobraz byłby po prostu brudny i zaśmiecony. W programie również relacja z Festiwalu "Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" w Rabce Zdroju, który trwa w dniach 31 lipca-1 sierpnia. 

16:30 "Wakacyjne rozmówki - język hiszpański" - podstawowe czasowniki, które ułatwiają nam życie i wyrażanie tego, co robimy. 

17:15-17:45 "Rodzina pod żaglami" - Na morzu przyjaźń jest prawie najważniejszą wartością. Ważniejszy jest tylko kodeks praktyki morskiej. Uczynność, bezinteresowność i wyrozumiałość to postawy jakich uczy doświadczenie na morzu. Czy dzisiaj tacy bezinteresowni ludzie morza już są zapomniani, czy jednak nadal istnieją?
O kodeksie dobrej praktyki morskiej i ludziach morza, opowie rodzina od lat żyjąca pod żaglami! 

Dla rodziców:

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - Jeśli nie plac zabaw to co? Gdzie i jak spędzać czas wolny z dziećmi. Gość: Anna Komorowska, Dom Kultury "Zacisze". 

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 37. Wizyta w Holandii

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 16:50
Dzisiaj odwiedzimy Holandię, kraj, który sąsiaduje z Niemcami i który słynie nie tylko z sera i rowerów. A jeżeli znacie trochę język niemiecki i angielski to na pewno zrozumiecie język holenderski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Witajcie w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:11
Dzisiaj rozmawiamy o najwyższych budynkach na świecie. W Londynie znajduje się najwyższy w Europie drapacz chmur o nazwie "The Shard" czyli odłamek szkła, i.. rzeczywiście tak wygląda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 38. Porządki w ogrodzie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:50
Czas na letnie porządki. Jak co dwa tygodnie Joachim musi chwycić za kosiarkę i skosić trawę. Ale uwaga! W ogrodzie mieszkają nie tylko zwierzęta..
rozwiń zwiń