Polskie Radio Dzieciom

Premiera w Teatrze Lalka "Rybak i Geniusz. Klechdy sezamowe"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 12:53
Klechda sezamowa Bolesława Leśmiana "Rybak i Geniusz" zachwyca kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Jej autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl. Baśń o Rybaku i Geniuszu to opowieść o sprawczej mocy ufnego serca, o cudownym odwróceniu losu, o tajemnicy zapisanej w przyrodzie  - ukrytej przed ciekawością człowieka...
Rybak i Geniusz. Klechdy sezamowe. Premiera w Teatrze Lalka 13 maja 2023
"Rybak i Geniusz. Klechdy sezamowe". Premiera w Teatrze Lalka 13 maja 2023Foto: mat. pras.

Premiera w Teatrze Lalka
"Rybak i Geniusz. Klechdy sezamowe"


Adaptacja:
Aleksandra Rembowska
Reżyseria:
Aneta Jucejko-Pałęcka
Scenografia i lalki:
Jarosław Kilian
Muzyka i opracowanie muzyczne:
Grzegorz Turnau

W obsadzie: Aneta Jucejko-Pałęcka, Wojciech Pałęcki oraz Aniela Blachura (skrzypce), Kajetan Pałęcki (wiolonczela).

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Anetą Jucejko-Pałęcką, gościem audycji "Teatralna środa" w Polskim Radiu Dzieciom.

Posłuchaj
22:42 [DAB]Dzieciom (PCM) 10 maj 2023 08_07_52.mp3 Teatralna środa_10.05.2023

 

Premiera: 13 maja 2023

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym premierę spektaklu "Ryba z makiem" w tatrze Lalka.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 


 


 


Zobacz także
Czytaj także

"Burza" na deskach Wrocławskiego Teatru Lalek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 10:26
Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność "Czarodziejskiego fletu" postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literacka Majówka w Centrum Bajki w Pacanowie!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 09:49
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie serdecznie zaprasza na wydarzenie Literacka Majówka "Bawiąc - uczyć", które odbędzie się 1 i 2 maja 2023 r. w godzinach 12:00 – 17:00. To wydarzenie jest nie tylko okazją do poznania nowych książek, ale też do spotkania się z ich autorami! Eliza Piotrowska zabierze uczestników w świat Tupcia Chrupcia, czyli małej myszki, która nie zawsze wie jak poradzić sobie z problemami najmłodszych oraz cioci Jadzi, dla której nie ma rzeczy niemożliwych! Jadzia podobnie jak dzieci nie słucha dorosłych i nie lubi dyscypliny. Nie chce spełniać obowiązków, ponieważ uważa, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Chociaż jest dorosła, nie rozkazuje dzieciom i świetnie je rozumie. Ma na wszystko radę oraz zabiera maluchy w różne podróże.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tymoteusz Rymcimci" wraca na scenę Teatru Lalka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 14:31
Na scenę naszego Teatru Lalka wraca "Tymoteusz Rymcimci", ulubiony przez wiele pokoleń polskich dzieci. "To bajka o tym, że warto mieć przyjaciela, o którego należy za wszelką cenę walczyć. Przypomina nam również o tym, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, uczy, że przyjaźń i miłość są najważniejsze i bez nich tak naprawdę jest nam w życiu bardzo smutno" – pisała Magdalena Kuc w swojej recenzji. Spektakl w Teatrze Lalka już w najbliższy weekend 29 i 30 kwietnia! Patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń