Polskie Radio Dzieciom

Nietypowy bieg w Pruszkowie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 13:16
17 września, w Parku Potulickich w Pruszkowie, odbędzie nieTYPOWY BIEG – bieg charytatywny organizowany przez pocztową fundację korporacyjną "Pocztowy Dar". To ostatni z cyklu biegów, z których dochód zostanie przeznaczony na terapię dla dzieci z trudnościami neurorozwojowymi. Tydzień wcześniej czyli 9 września, biegi odbyły się w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. W czwartkowej (14.09) audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom posłuchać można było rozmowy z Katarzyna Polak z "Pocztowego Daru". Już wkrótce jej zapis będzie możliwy do odsłuchania w poniższym artykule.
Nietypowy bieg 17 września w Pruszkowie
Nietypowy bieg 17 września w PruszkowieFoto: mat. pras.

SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Bieg w Pruszkowie, tak jak wcześniejsze biegi, rozpocznie się o godz. 11.11. Godzina nie jest przypadkowa. Szacuje się,  że 1% społeczeństwa to osoby w spektrum autyzmu. Terapię dzieci z tym właśnie zaburzeniem, ale także ze zdiagnozowanym  zespołem Aspergera czy ADHD, chce wesprzeć "Pocztowy Dar".

Bieg zostanie zorganizowany na dystansie 5 km, ale każdy z uczestników – korzystając z mobilnej "nieTYPOWEJ METY" – będzie mógł zakończyć rywalizację w dowolnym momencie. Wprowadzając taką zasadę, Fundacja chce budować świadomość, że to co dla osób neurotypowych jest łatwe, dla ludzi z zaburzeniami neurorozwojowymi stanowi czasem ogromne wyzwanie.

Uczestnikami biegu mogą być osoby pełnoletnie oraz młodzież w wieku powyżej 12 lat (start wraz z opiekunem prawnym). Do udziału w wydarzeniu Fundacja zaprasza również osoby dopingujące biegaczy.

Środki na pomoc dla dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi będą pochodzić z darowizn przekazywanych na rzecz Fundacji w formie opłat startowych. Tu podobnie jak w przypadku mety, nie ma sztywnych granic. Minimalna opłata za pakiet startowy, w ramach którego uczestnik otrzyma numer startowy, koszulkę, plecako - worek, napój 4MOVE oraz gadżety wynosi 30 zł. Startujący mogą jednak wspomóc "Pocztowy Dar" wyższą wpłatą.  

Udział w wydarzeniu oznacza dla zawodników i kibiców także różnorodne dodatkowe atrakcje, w tym możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w czasie Dnia Sportu organizowanego przez miasto Pruszków (turniej piłki siatkowej amatorów, gimnastyka, joga, szachy, boule, krokiet, gry planszowe). Na terenie Parku Potulickich dla uczestników nieTYPOWEGO BIEGU dostępne będą także stoiska NFZ i Poczty Polskiej. Na tym pierwszym uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań (masa ciała, BMI, skład ciała) i porad (programy profilaktyczne, kalendarz badań). Na drugim – dostępne będą towary handlowe i walory filatelistyczne.

Do 14 września na bieg w Pruszkowie można zapisać się poprzez elektroniczny formularz, po tym terminie – w biurze zawodów (Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszkowie ul. Hubala 4), w godzinach 9.00 – 10.30.

Bieg w Pruszkowie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa Pawła Makucha.

Partnerami wszystkich biegów są: TVP Sport, TVP3, Fundacja Grupy PKP, Apaczka, Foodcare, 4MOVE oraz Poczta Polska.

Więcej informacji nt. nieTYPOWEGO BIEGU można znaleźć na stronie internetowej Fundacji "Pocztowy Dar" oraz jej profilu na Facebooku.  

Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Zobacz także
Czytaj także

Warsztat "Koduj z Gigantami. W krainie przyszłości" - w PRD rozdajemy kody na kursy!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 10:00
Początek roku szkolnego to kolejne edukacyjne wyzwania dla dzieci i młodych. Wśród najgorętszych tematów ostatnich tygodni znajduje się sztuczna inteligencja - obawy o jej wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, ale także nadzieje, jakie budzi w entuzjastach nowych technologii. Szanse na ciekawe zastosowanie AI w edukacji wykorzystuje darmowy warsztat "Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłosci", na który zarówno w trybie stacjonarnym w miastach w całej Polsce, jak i online można zapisywać się na stronie kodujzgigantami.pl. Zajęcia odbywają się we wrześniu. Patronem medialnym warsztatów jest Polskie Radio Dzieciom dlatego w audycji "Popołudnik" gościliśmy organizatorka akcji. Zapraszamy do wysłuchania. W wybranych audycjach naszej stacji można zdobyć kody na wybrany kurs.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Lublin 21-24 września

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 10:33
Książki to początek pasji, nie tylko przymus lekturowy i obowiązek szkolny! Z takim hasłem zbliża się do Lublina 5. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń