Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się 15. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Skowroneczek”

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 14:00
Zabieramy Was pewnego niezwykłego miejsca, które przez ostatnie kilka dni opanowały rozśpiewane i roztańczone dzieciaki. Zabieramy Was do Nowego Sącza, gdzie zakończył się 15 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Skowroneczek”.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z laureatką nagrody Grand Prix Olą Kędrą oraz z pomysłodawcą i organizatorem festiwalu ks. Andrzejem Mulką. (Niebieska szkatułka/Polskie Radio Dzieciom).
15. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek w Nowym Sączu.
15. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Skowroneczek” w Nowym Sączu.Foto: Maciej Karpiel

Festiwal ma promować dorobek artystyczny dzieci i młodzieży oraz popularyzować ich twórczość wokalną. Brały w nim udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat, jako soliści prezentujący dwa utwory: jedną piosenkę o dowolnej tematyce, a drugą z repertuaru zespołu ”Promyczki Dobra”.
- Jestem z siebie bardzo zadowolona i bardzo się cieszę bo jest to największe wyróżnienie na tym festiwalu. Jestem bardzo nim zaskoczona - powiedziała Ola Kędra, laureatka nagrody Grand Prix. - Lubię takie rytmy, melodie, piosenki, które są energentyczne. Można poskakać i pobawić sie z ludźmi. Myślę, że to wyróżnienie sprawi, że będę szła do przodu. Będę jeździła na różne festiwale, konkursy i jakby mi sie udało, to chciałabym wystąpić w jakimś talent-show, ale to wszystko jeszcze przede mną - podsumowała zwyciężczyni tegorocznej edycji festiwalu "Skowroneczek".

Jak zaprezentowali się młodzi uczestnicy festiwalu? O tym w załączonej audycji.

Audycję prowadziła Marta Kawalec

"Niebieskia szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony” w każdą niedzielę o 10.00.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Festiwal Intermuza 2018

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
Już po raz piętnasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Intermuza”. Z tej okazji w mieście zawitał m.in. dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Cygan, a galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej z zespołem. ”Intermuza” to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

15 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 19:00
Tegoroczny „Skowroneczek” rozbrzmiewać będzie już po raz piętnasty. Festiwal ma promować dorobek artystyczny dzieci i młodzieży oraz popularyzować ich twórczość wokalną.
rozwiń zwiń