Polskie Radio Dzieciom

Napoje najlepsze na upały? Posłuchaj Misia Michasia

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 09:33
Jakie napoje są najlepsze na upał? Czy aby na pewno tylko te zimne? Dlaczego Beduini na pustyni piją gorącą herbatę? W audycji Polskiego Radia Dzieciom, Leszek nauczył Misia przyrządzać pyszną lemoniadę. Co jeszcze warto pić gdy za oknem prawdziwie letnia aura? Posłuchajcie sami!
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/JeniFoto

Posłuchaj
58:57 2021_07_26 11_00_49_RadioDzieciom_Mis_Michas.mp3 Leszek i Miś Michaś 26 lipca godz. 11:00

Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

W każdej audycji nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży. Dziś poznaliście przepis na przepyszną lemoniadę.


---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Leszek i Miś Michaś 
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 26.07.2021.
Godzina emisji: 11.00.

Więcej audycji "Leszek i Miś MIchaś" posłuchać można na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Miś Michaś
Zobacz także
Czytaj także

Czym jest wyspa i co ją różni od półwyspu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 19:56
Szczurom lądowym wydaje się czasem, że morza i oceany to takie bezdroża i bezkres oraz, że czasem przez lornetkę można zobaczyć jakąś chmurę. Tymczasem na morskich mapach znaleźć można mnóstwo wysp. Bohaterowie audycji "Leszek i Miś Michaś" zastanawiali się jak powstały wyspy i jakimi przyprawami pachną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wyglądała szkoła sprzed wielu, wielu lat

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 16:51
Zastanawialiście się czasem jak dawniej wyglądała szkoła? Kiedy wasze prababcie były małe w szkole królowały wieczne pióra, kałamarze i kleksy w zeszytach, a jeśli komórka - to tylko taka na miotłę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez chleba się nie da

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 17:00
Jest taka jedna rzecz, której nie znajdziemy nigdzie indziej niż w Polsce – pyszne pieczywo ze złocistą, chrupiącą skórką. Jego popularność sprawia, że w produkcji chleba zajmujemy czołowe miejsce w Europie. Jakie są zatem odpowiedniki pieczywa w innych krajach? Czym charakteryzuje się zboże?
rozwiń zwiń