Polskie Radio Dzieciom

Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć. Uniwersytet Młodego Badacza. Najbliższe spotkanie 17 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 09:15
Wyobraźcie sobie obraz namalowany jednym kolorem. Albo melodię składającą się z jednego, tego samego dźwięku. Pomyślcie teraz, że wszyscy nosimy takie same ubrania i mamy takie same fryzury. Świat byłby wówczas nieznośnie nudnym miejscem… Podczas zajęć w ramach cyklu Uniwersytet Młodego Badacza, porozmawiamy o tym, czym się od siebie różnimy i jakie to ma znaczenie. Nauczymy się z szacunkiem wymieniać poglądy i okazywać zrozumienie dla innych. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym projekt Uniwersytet Młodego Badacza.
Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć  o pożytkach płynących z różnorodności. Sobota 17.12.2022.
Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć – o pożytkach płynących z różnorodności. Sobota 17.12.2022.Foto: mat. pras.

"Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć – o pożytkach płynących z różnorodności" już w sobotę 17 grudnia. Zajęcia poprowadzi dr Piotr Jakubowski.

Zaproszenia na udział w zajęciach będą rozdawane podczas wybranych audycji Polskiego Radia Dzieciom. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Uniwersytet Młodego Badacza – UMB, to nieodpłatny projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 6-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy. 

Moduł Było sobie (cyber) społeczeństwo? przybliży zagadnienia związane z filozofią, światem mediów i cyberprzestrzeni. Porozmawiamy o wzajemnym szacunku i o pożytkach z tego, że ludzie się różnią.

Zajęcia w ramach modułu Ja, my, oni – polityka pokażą, na czym właściwie polega ta ostatnia i że nie można przed nią uciec. Zorganizujemy własne wybory i nauczymy się kulturalnie debatować. 

Ziemia i kosmos to blok tematyczny, w którym w laboratorium sprawdzimy co jeść, aby być zdrowym, dlaczego tak ważne jest mycie rąk, a w plenerze dowiemy się jak widzą zwierzęta. Każdym zajęciom towarzyszyć będą wykłady, warsztaty oraz gry tematyczne.

Spotkania odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury "Bielany" przy ul. Cegłowskiej 39.

Więcej informacji na stronie mlodybadacz.edu.pl

Podczas warsztatów obecni będą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom.
Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym projekt Uniwersytet Młodego Badacza.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Uniwersytet Młodego Badacza

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 11:40
Młodzi badacze! W sobotę (19.XI.22) zaprosiliśmy na zajęcia z dr Romaną Rupiewicz: "Jak zbudować przyjazne miasto". Podczas spotkania można było dowiedzieć się, kim jest urbanista i co to jest przestrzeń publiczna. Jak zaprojektować miasto życzliwe wszystkim mieszkańcom? Dlaczego zabytkowe części miasta są ważne i co tworzy tożsamość miejsca? Czy wiecie że, miasta mają swoje rytmy, kształty a nawet zapachy! Wszystko zależy od parków, skwerów i waszej wyobraźni. Zaprojektujemy wymarzone przestrzenie i place zabaw. Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kierunek Księżyc! "- zapraszamy do kin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 09:15
Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na księżyc! Ale to nie wszystko...
rozwiń zwiń