Polskie Radio Dzieciom

Dzień Dziecka! Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnej zabawy!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 09:22
1 czerwca dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali szereg atrakcji. Przez cały dzień słuchacze mogą liczyć na zabawy z nagrodami. Już o godzinie 7.00 przed mikrofonem zasiedli ulubieńcy dzieci, Kulfon i Monika, o 14.00 zaś stacja przygotowała dla dzieci i całych rodzin premierowe słuchowisko. To jednak nie wszystko!
Baw się z nami Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom_1.06.2023.
Baw się z nami! Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom_1.06.2023.Foto: PR

1 czerwca w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00 - 10.00) Monika i Kulfon opowiedzieli o urokach dzieciństwa oraz o tym, jak na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Podczas audycji nie zabraknie także upominków dla słuchaczy. 


Posłuchaj
148:58 2023_06_01 07_05_26_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Dzień Dziecka z Kulfonem i Moniką_Poranek w Polskim Radiu Dzieciom

W "Muzycznych podróżach" (godz. 10.00 – 11.00) zachęcaliśmy dzieci, by opowiedziały o swoich ulubionych piosenkach.

Posłuchaj
59:12 2023_06_01 10_00_39_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 1 czerwca godz. 10:00

Z kolei już o godz. 14.00 odbyła się premiera słuchowiska "Co trzeba zabrać na wędrówkę?". Scenariusz Małgorzaty Czerwień zajął I miejsce w konkursie "Mój Świat", który organizowany był przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 
Od soboty słuchowisko będzie dostępne na platformie podcastowej podcasty.polskieradio.pl w zakładce RADIO BAJKI.

Od godziny 15.00 zaprosiliśmy na plenerową audycję "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" z Katowic, gdzie w Bajce Pana Kleksa obchodzony jest dziś Dzień Dziecka. Jest to wydarzenie, nad którym patronat objęło Polskie Radio Dzieciom. Rozmawialiśmy z dziećmi, uczestniczącymi w imprezie i relacjonowaliśmy na bieżąco co się dzieje. 

A wieczorem, o 18.00 wyjazdowa "Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", którą również nadamy plenerowo z Katowic. Będzie 216. notowanie!

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Matylda Czarnota z kanału "Świat Matyldy". Rozmowa z młodą influencerką

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:00
Matylda Czarnota jest 13-letnią influencerką, bohaterką kanału familijnego "Świat Matyldy", który założyła i prowadzi wraz z rodzicami i siostrą. Na swoim kanale i w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie, nastoletnie rozterki i wspaniałe podróże. Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, który nasza bohaterka prowadzi od 6 roku życia, Matylda gra również w reklamach i teatrze. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

AniKa Dąbrowska i jej muzyczne plany

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 15:00
W Gwiazdozbiorze królowała muzyka i to z różnej perspektywy. Najpierw posłuchaliśmy jaki wpływ ma muzyka na taniec - opowiedziała nam o tym Karolina Olszewska, zwyciężczyni I edycji You can dance. Nowa generacja, a następnie o muzyce opowiedziała AniKa Dąbrowska, która podczas tego spotkania była naszą gwiazdą tygodnia. 
rozwiń zwiń