Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa ze zwycięzcami Cavaliady Future w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 17:36
Polski Radio Dzieciom odwiedziło z mikrofonem Cavaliadę, czyli zawody jeździeckie, które rozgrywane były w Warszawie od 16 do 19 listopada. W ramach zawodów, 18 listopada, odbył się konkurs dla młodych jeźdźców - Cavaliada Future. Zwycięzcami kategorii mini i midi zostali Antoni Nowak i Anna Korus.
Rozmowa ze zwycięzcami Cavalliady Future w PR Dzieciom
Rozmowa ze zwycięzcami Cavalliady Future w PR DzieciomFoto: PR

Anna Korus i Antoni Nowak przyznali w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom, że jeżdżą konno od urodzenia i trenują od wielu lat. Oboje jeżdżą na kucach. Podczas zawodów takich jak Cavaliada obowiązują ich specjalne stroje jeździeckie. - Jeździec posiada buty na konie, sztyblety albo oficerki, na zawody trzeba też mieć białe lub beżowe bryczesy, koszulę konkursową z długim lub z krótkim rękawem oraz z kołnierzykiem i frak. Rękawiczki można mieć, ale nie trzeba. Trzeba mieć oczywiście kask i kamizelkę ochronną – dodała dziewczynka. Dodatkowo chłopców podczas zawodów obowiązuje krawat.

Na pytanie jak należy zareagować gdy podczas zawodów koń odmówi posłuszeństwa Antoni odpowiedział, że to zdarza się podczas zawodów dość często. - Wtedy trzeba zatrzymać konia, uspokoić, poklepać i zacząć od nowa.

- Takie zawody to dla konia duży stres przyznała Ania Korus - Mój koń wczoraj jak wyjechaliśmy na trening, to bał się wszystkiego, bał się nawet kwiatków, nie chciał podchodzić i strasznie był zdenerwowany. Więcej w załączonym zapisie rozmowy.


Posłuchaj
07:38 [i] 20.11.23 - rozmowa ze zwycięzcami Cavaliady Future .mp3 Rozmowa ze zwycięzcami Cavaliady Future w PR Dzieciom_Poranek w PRD_20.11.2023

 

Audycja: Poranek
Rozmawiała: Marta Powałowska
Data emisji: 20.11.2023.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Poznajemy historię ubrania

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 20:27
Ponieważ 30 października jest Dzień Spódnicy, w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o historii ubrania. Skąd wzięło się słowo "bielizna"? Od kiedy kobiety i dziewczyny noszą spodnie? Czy średniowieczne buty były wygodne? Kto wynalazł kieszenie?
rozwiń zwiń