Polskie Radio Dzieciom

Poznajemy historię ubrania

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 20:27
Ponieważ 30 października jest Dzień Spódnicy, w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o historii ubrania. Skąd wzięło się słowo "bielizna"? Od kiedy kobiety i dziewczyny noszą spodnie? Czy średniowieczne buty były wygodne? Kto wynalazł kieszenie?
Dzień Spódnicy tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Dzień Spódnicy tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: unsplash

A kto wynalazł szalik? Być może taka ciekawostka również pojawi się w audycji Polskiego Radia Dzieciom. Z całą pewnością przy obecnej aurze warto otulać nim szyję. Wie o tym doskonale ptaszek, którego słuchacze Polskiego Radia Dzieciom znają ze stronie internetowej stacji. Czy zauważyliście już, że  postanowił owinąć swoją szyję ciepłym, żółtym szalikiem? Teraz z pewnością jest mu ciepło gdy przesiaduje na gałęzi wysoko nad ziemią... 

Posłuchaj
58:45 2023_10_30 07_00_32_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 30 października godz. 07:00

 

O wszelakich ubraniach i ciekawostkach o nich rozmawialiśmy w poniedziałkowym (30.10). "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom. 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia PR Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja: Poranek
Prowadzenie: Justyna Majchrzak
Data emisji: 30.10.2023
Godzina emisji: 7.00 - 9.00.

Wstawaj, szkoda dnia! My budzimy lepiej niż budzik, kogut i wiadro wody!

Poranek to najlepszy czas na odkrywanie jak piękny i ciekawy jest świat. Kiedy inni jeszcze śpią, my nie tracimy czasu. Po cichutku i na paluszkach skradamy się aby sprawdzić jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i czy warto przeprowadzić się na bezludna wyspę. A kiedy świat wreszcie budzi się do życia, mamy już dużo energii i pomysłów na cały dzień!

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Skunks w studiu PR Dzieciom. Jak to jest mieszkać w domu ze skunksem?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 12:17
Skunks to zwierzak, którego większość z nas kojarzy z niezbyt przyjemnym zapachem. Ale to stworzenie stało się też domowym pupilem. Co trzeba wiedzieć o skunksach? Co jedzą skunksy? Jak się nimi opiekować i czy w ogóle skunks w domu to dobry pomysł? Na te pytania odpowiedział gość Polskiego Radia Dzieciom, który pojawił się dziś (3.10) w studiu w towarzystwie skunksa Zygmunta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety ludzkiej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 17:00
Jakie tajemnice skrywa ludzka twarz? Co o ich właścicielu mówią oczy, nos, zmarszczki, piegi czy zarost? Jak zmienia się twarz pod wpływem emocji i jak je odczytywać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Leniwca - leniwy jak leniuchowiec?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 10:10
Wygląda nieszczególnie: jasnoszare futerko, wyłupiaste oczka bardzo długie kończyny i szponiaste pazury. Leniuchowiec, potocznie także zwany leniwcem, to gatunek w naturze żyjący w lasach równikowych. W Warszawie można go spotkać w stołecznym zoo. Ma na imię Amy.
rozwiń zwiń