Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: Podróż do Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:00
W audycji "Dziecko z drodze" na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, zabraliśmy słuchaczy w radiową podróż do Szwajcarii. Czy rzeczywiście trzeba być milionerem aby pojechać rodzinnie do tego kraju?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Switzerland Tourism

Na to i wiele innych pytań odpowiedziała Adriana Czupryn, przewodniczka, podróżniczka i autorka przewodników po Szwajcarii. Do wysłuchania audycji zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart, gospodarze audycji "Dziecko w drodze".

Posłuchaj
59:28 2020_12_19 21_00_41_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Podróż do Szwajcarii (Dziecko w drodze/Polskie Radio Dzieciom)_19.12.2020.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Gość: Adriana Czupryn
Data emisji: 19.12.2020.

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

Zobacz także
Czytaj także

Odpowiedzialne podróżowanie według Szymona Radzimierskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 17:34
Podróże dają nam dużo radości, ale mogą też przynieść kłopoty. Aby ich uniknąć warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Jakich? O nich w ostatnim wydaniu audycji "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jemen. Zatoka Edeńska

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:03
Naszym bajkowym statkiem wypłynęliśmy na zachód, wzdłuż Zwrotnika Raka. Przez Morze Arabskie i Ocean Indyjski docieramy do Zatoki Adeńskiej. Rozciąga się ona pomiędzy Jemenem na południowym brzegu Półwyspu Arabskiego, a Somalią w Afryce. Przez cieśninę Bab al-Mandab zatoka łączy Morze Czerwone z Oceanem Indyjskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe miasta świata. Tokio

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 12:00
Z "Opowieściami…" wyruszyliśmy w nową podróż. Tym razem odwiedziliśmy największe miasta świata. Zaczynamy w Japonii. To starożytna kraina o niezwykłych tradycjach ze względu na lokalizację na wyspach i wielowiekowe odcięcie od wpływów innych państw kraj ten stworzył własną unikalną kulturę. Jego stolicą jest Tokio, które jest nie tylko najrozleglejszą i najładniejszą metropolią na ziemi, ale ma też bogatą historię nieodłącznie związaną z dziejami tego wyspiarskiego państwa, na wschodnich krańcach Azji, nad Oceanem Spokojnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kair. Miasto tysiąca minerałów

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 10:00
W naszej podróży po największych miastach świata dotarliśmy do Afryki. Zaczniemy od jej północnej części. Tu bowiem znajduje się najpotężniejsza metropolia całego kontynentu i szósta co do wielkości na świecie. Jest nią stolica Egiptu, Kair, centrum świata arabskiego..
rozwiń zwiń