X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pod ziemią, czyli tajemnice głęboko ukryte

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 21:11
Jaskinie i podziemne studnie, sztolnie kopalni soli, węgla i uranu, pozostałości po tajemniczych twierdzach, których przeznaczenia do dziś nie rzoumiemy - jest pod ziemią mnóstwo miejsc, do których można zajrzeć. O ile boimy się ciemności i spotkania z nieznanym..
Kopalnia Soli w Bochni
Kopalnia Soli w BochniFoto: Albin Marciniak

W audycji rozmawiamy o rodzinnych wyprawach w polskie podziemia z Albinem Marciniakiem, dziennikarzem, założycielem Klubu Podróżników Śródziemie.

Posłuchaj
59:56 Dzieci_AAC 2021_06_05-21-00-24_DWD.mp3 05.06.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Kopalnia Soli Kłodawa Kopalnia Soli Kłodawa

Jaskinia Raj -Chęciny Jaskinia Raj -Chęciny

Data emisji: 05.06.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: dziecko dzieci podróże
Zobacz także

Czytaj także

Dwujęzyczności w podróży

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 21:11
W audycji rozmowa z logopedą Mariolą Pacholarz o dwujęzyczności w podróży. Jak się przydaje i jak ją osiągnąć? Czy można wychować naprawdę dwujęzyczne dziecko mieszkając w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z dzieckiem we francuskich Alpach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 21:11
Rozmawiamy z Beatą Sadowską i Pawłem Kunachowiczem o wędrówkach z dziećmi po francuskich Alpach i wychowywaniu synów w małej wiosce pod Chamonix.
rozwiń zwiń