!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Portugalia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 22:11
Południe Portugalii to fantastyczne miejsce na zimową odskocznię. Intensywny weekend wystarczy, żeby zwiedzić niesamowite, kapiące złotem kościoły, z mrocznymi kaplicami zbudowanymi z kości (to miejscowa specjalność).
Portugalia
PortugaliaFoto: archiwum autorów audycji

Możemy także najeść się świeżych owoców, zerwać z drzewa pomarańcze, zjeść pieczone kasztany, zatańczyć na ludowym festynie, pogadać z bocianami, które tutaj sobie zimują, a na deser – wykąpać się w zimnym (ale bez przesady) oceanie.

Portugalia Portugalia

Portugalia Portugalia

Posłuchaj

59:18 Dzieci_AAC 2021_12_18-21-00-12.mp3 18.12.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 18.12.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Gdzie można spotkac św. Mikołaja?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 22:11
O miejscach związanych z różnymi Mikołajami. Jak wyglądają i skąd pochodzą Santa Claus, Yule Lads, Father Christmas i św. Mikołaj? I kto wymyślił ten idiotyczny Biegun Północny z elfami dla biednego biskupa z Anatolii? Odpowiedź w audycji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Środkowa Szwecja

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 22:11
Rozmawiamy z Marcinem Marciniewskim, który jest przewodnikiem, a jego syn kończy szkołę podstawową w Brekke. Opowieści o szkolnym programie nauczania, szczególnie WF i zajęć z survivalu w leśnej głuszy robią wrażenie!
rozwiń zwiń