Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Arabia Saudyjska

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 22:35
Arabia Saudyjska była przez całe lata kompletnie niedostępna dla turystów. Przez to narosło wiele mitów i legend dotyczących tego największego kraju arabskiego, w którym są najświętsze miasta islamu - Mekka i Medyna.
Święty Meczet w Mekce
Święty Meczet w MekceFoto: shutterstock.com

Od niedawna można do Arabii Saudyjskiej pojechać turystycznie - wizę można wyrobić sobie przez Internet w pięć minut. Ale jak się podróżuje po tym kraju? Na co należy uważać? Co jeść? Jak się zachowywać? A przede wszystkim czy warto tam jechać?

O tym opowiadają nasi goście, podróżnicy; Elżbieta i Andrzej Lisowscy, którzy właśnie wrócili z podróży po jednym z najbardziej niezwykłych krajów świata.

Posłuchaj
59:09 Dzieci_AAC 2022_05_21-21-00-13_DWD.mp3 21.05.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 21.05.2022

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Wyspy Owcze

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 22:35
Wyspy Owcze, które należą do Królestwa Danii, składają się z 18 wulkanicznych skrawków lądów, które położone są na północy Atlantyku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Włochy

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 22:35
Włochy są od XVIII wieku najlepszym kierunkiem turystycznym. I są ku temu doskonałe powody. Jeśli zastanawiamy się gdzie najlepiej pojechać z dziećmi na wakacje, Włochy będą zawsze "numero uno"! 
rozwiń zwiń