Polskie Radio Dzieciom

Zanzibar. Jak zaplanować rodzinną podróż

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 16:45
W audycji "Dziecko w drodze" na antenie Polskiego Radia Dzieciom nasza podróżująca rodzina zabrała nas na Zanzibar. Magda i Sergiusz  zaprosili do rozmowy mieszkająca tam od 5 lat Laurę Kuzak-Markowską, która jest fotografką. W audycji podpowiadamy jak zaplanować sobie rodzinne wakacje na tej jednej z najpiękniejszych wysp na Oceanie Indyjskim.
Zanzibar
ZanzibarFoto: Z archiwum prywatnego Magdaleny i Sergiusza Pinkwartów

- Klimat na Zanzibarze, serdeczność ludzi, piękna pogoda, piękny kolor oceanu czy wspaniała bryza wiejąca od strony oceanu, chłodząca w upalny dzień, to wszystko sprawiło, że od razu zachwyciliśmy się tym miejscem. Wiele tu także zabytków. Koniecznie będąc na Zanzibarze trzeba zobaczyć Kamienne miasto zbudowane z rafy koralowej, Muzeum Niewolników czy pałac Sułtana – powiedziała Laura Kuzak-Markowska, gość cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom. 


Zanzibar Zanzibar

Na tę wyjątkową, podróż zapraszają gospodarze audycji: Magdalena i Sergiusz Pinkwart.

Posłuchaj
59:55 2021_01_23 21_01_56_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Zanzibar. Jak zaplanować rodzinną podróż

 

Zanzibar Zanzibar

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Gość: Laura Kuzak-Markowska
Data emisji: 23.01.2021.

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: Podróż do Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:00
W audycji "Dziecko z drodze" na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, zabraliśmy słuchaczy w radiową podróż do Szwajcarii. Czy rzeczywiście trzeba być milionerem aby pojechać rodzinnie do tego kraju?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:00
Salzburg, miasto Mozarta, stolica najpotężniejszego księstwa arcybiskupiego. W 2018 roku odwiedzili je podróżnicy Magda i Sergiusz Pinkwart, gospodarze audycji "Dziecko z drodze".
rozwiń zwiń