X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:00
Salzburg, miasto Mozarta, stolica najpotężniejszego księstwa arcybiskupiego. W 2018 roku odwiedzili je podróżnicy Magda i Sergiusz Pinkwart, gospodarze audycji "Dziecko z drodze".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Celem podróży do Salzburga była dla naszej podróżującej rodziny m.in. wyprawa do Kaplicy Cichej Nocy - małego kościoła, w którym powstała najsłynniejsza kolęda świata "Cicha noc".

Kaplica poświęcona jest tej niezwykłej kolędzie oraz jej autorom: twórcy tekstu Josephowi Mohrowi i kompozytorowi Franzowi Gruberowi. Kaplica stoi w miejscu dawnego kościoła św. Mikołaja, w którym kolęda "Cicha noc" została wykonana po raz pierwszy. Było to 24 grudnia 1818.

W rozmowie z Michałem OzimkiemAustria Info usłyszymy również o największym ośrodku narciarskim w Austrii, liczącym ponad 760 tras zjazdowych. Nie zabraknie także ciekawostek prosto z austriackiej kuchni.

Posłuchaj
59:36 2020_12_26 21_00_04_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc" (Dziecko z drodze/Polskie Radio Dzieciom)_26.12.2020.

Na tę wyjątkową, zimowa podróż zapraszają gospodarze audycji: Magdalena i Sergiusz Pinkwart.

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Gość: Michał Ozimek
Data emisji: 26.12.2020.

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

Zobacz także

Czytaj także

Z dzieckiem do Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 21:00
Będąc w Rzymie trudno oprzeć się starożytnemu urokowi architektury, czarowi uliczek i wspaniałym widokom. Co warto zobaczyć z dzieckiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa na Zanzibar

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 21:00
Nazywana jest wyspą przypraw, jednak nie jest to główny cel wycieczek turystycznych. Jak dostać się tam z dzieckiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: Podróż do Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:00
W audycji "Dziecko z drodze" na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, zabraliśmy słuchaczy w radiową podróż do Szwajcarii. Czy rzeczywiście trzeba być milionerem aby pojechać rodzinnie do tego kraju?
rozwiń zwiń