Polskie Radio Dzieciom

Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:00
Salzburg, miasto Mozarta, stolica najpotężniejszego księstwa arcybiskupiego. W 2018 roku odwiedzili je podróżnicy Magda i Sergiusz Pinkwart, gospodarze audycji "Dziecko z drodze".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Celem podróży do Salzburga była dla naszej podróżującej rodziny m.in. wyprawa do Kaplicy Cichej Nocy - małego kościoła, w którym powstała najsłynniejsza kolęda świata "Cicha noc".

Kaplica poświęcona jest tej niezwykłej kolędzie oraz jej autorom: twórcy tekstu Josephowi Mohrowi i kompozytorowi Franzowi Gruberowi. Kaplica stoi w miejscu dawnego kościoła św. Mikołaja, w którym kolęda "Cicha noc" została wykonana po raz pierwszy. Było to 24 grudnia 1818.

W rozmowie z Michałem OzimkiemAustria Info usłyszymy również o największym ośrodku narciarskim w Austrii, liczącym ponad 760 tras zjazdowych. Nie zabraknie także ciekawostek prosto z austriackiej kuchni.

Posłuchaj
59:36 2020_12_26 21_00_04_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc" (Dziecko z drodze/Polskie Radio Dzieciom)_26.12.2020.

Na tę wyjątkową, zimowa podróż zapraszają gospodarze audycji: Magdalena i Sergiusz Pinkwart.

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Gość: Michał Ozimek
Data emisji: 26.12.2020.

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

Zobacz także
Czytaj także

Z dzieckiem do Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 21:00
Będąc w Rzymie trudno oprzeć się starożytnemu urokowi architektury, czarowi uliczek i wspaniałym widokom. Co warto zobaczyć z dzieckiem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa na Zanzibar

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 21:00
Nazywana jest wyspą przypraw, jednak nie jest to główny cel wycieczek turystycznych. Jak dostać się tam z dzieckiem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: Podróż do Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:00
W audycji "Dziecko z drodze" na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, zabraliśmy słuchaczy w radiową podróż do Szwajcarii. Czy rzeczywiście trzeba być milionerem aby pojechać rodzinnie do tego kraju?
rozwiń zwiń