Polskie Radio Dzieciom

Rodzinna wyprawa do Wisły

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 12:10
Perła Beskidu Śląskiego, to nie tylko miasto najsłynniejszego polskiego skoczka – Adama Małysza, ale także ogromnie ciekawe miejsce, na styku kultur. No i ulubione miejsce prezydentów Polski. Dlaczego?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Z archiwum prywatnego Magdaleny i Sergiusza Pinkwart

Zamek Prezydencki - rezydencja głowy państwa, udostępniona turystom do zwiedzania, to modernistyczny projekt Adolfa Szyszko-Bohusza z lat trzydziestych XX wieku. Wybudowany dla ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego, do dziś wart jest odwiedzenia. Co jeszcze warto zobaczyć w tej beskidzkiej miejscowości?

O tym autorom audycji opowiadali  Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miejskiego w Wiśle, oraz Katarzyna Swęda z wiślańskiego Centrum Informacji Turystycznej.

 

O tym opowiedzieli Magda i Sergiusz Pinkwart oraz ich goście.

Posłuchaj
59:02 2021_02_20 21_00_21_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Dziecko w drodze 20 lutego godz. 21:00

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

 

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Data emisji: 20.02.2021.

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

Podróże z dzieckiem Barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Dziecko w drodze
Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: Podróż do Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:00
W audycji "Dziecko z drodze" na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, zabraliśmy słuchaczy w radiową podróż do Szwajcarii. Czy rzeczywiście trzeba być milionerem aby pojechać rodzinnie do tego kraju?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zanzibar. Jak zaplanować rodzinną podróż

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 16:45
W audycji "Dziecko w drodze" na antenie Polskiego Radia Dzieciom nasza podróżująca rodzina zabrała nas na Zanzibar. Magda i Sergiusz  zaprosili do rozmowy mieszkająca tam od 5 lat Laurę Kuzak-Markowską, która jest fotografką. W audycji podpowiadamy jak zaplanować sobie rodzinne wakacje na tej jednej z najpiękniejszych wysp na Oceanie Indyjskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimowa wycieczka wokół Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 10:00
W audycji "Dziecko w drodze" na antenie Polskiego Radia Dzieciom wyruszyliśmy na zimową wycieczkę w dolinki reglowe wokół Zakopanego. Zwiedziliśmy dolinę Strążyską, Kościeliską, i to jeszcze nie był kres naszej sobotnie wyprawy.
rozwiń zwiń