X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Stanisław August Poniatowski

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 13:00
Dziś w Podwieczorku krótka lekcja historii. Poznajemy ostatniego króla Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Audio
  • 25.11.2015 Stanisław August Poniatowski (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)

25 listopada dla Stanisława Augusta Poniatowskiego był datą znamienną. Tego dnia w roku 1764 został koronowany na króla Polski, a 31 lat później, w rocznicę koronacji, abdykował na rzecz Rosji. Czym wsławił się ostatni władca Rzeczypospolitej Obojga Narodów? Przede wszystkim był wielkim mecenasem sztuki, kultury i nauki. Ciekawe, co spowodowało, że tak bardzo interesował się tymi dziedzinami? Sprawdzimy to w dzisiejszym „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem”. Przyjrzymy się sławetnym obiadom czwartkowym, a także innym dokonaniom około-kulturalnym króla Augusta. Wyjaśnimy także czym była epoka oświecenia, jakie ważne wydarzenia były z nią związane i jacy artyści wtedy żyli? Zapraszamy tuż po 16:00.

Zobacz także